Garść słodkich, soczystych czereśni stanowi doskonałe letnie jedzenie, ale czasami ten ciemny, słodki smak musi być dzielony, potrzebuje przyjaciela, musi się mieszać.

Wiśnie i limonka? Przyjaciele. Wiśnie i ogolony lód? Najlepsi kumple. Czy muszę nawet wspomnieć, jak blisko są wiśnie i bourbon? Dlatego najlepiej jest wziąć co najmniej funt lub dwa i zredukować je do najczystszej postaci.

Wiem, że nie jestem sam, kiedy mówię, że jedyną rzeczą, która powstrzymuje mnie przed stworzeniem tych kombinacji, jest usunięcie tych wszystkich nieznośnych dołów. Pijak z wiśniami to świetny przyrząd, jeśli nie przeszkadzało mi, że sok wiśniowy wylewa się wszędzie i plami ulubioną białą koszulę, której nieuchronnie noszę, i czy rzeczywiście posiadam wiśniowy piter – którego nie mam. Zamiast tego byłam zdecydowana znaleźć sposób, w jaki leniwa dama może zrobić słodki, szkarłatny sok bez całej pracy.

Rozkosznie, zdałem sobie sprawę, że nie potrzeba wiele więcej niż tłuczka do ziemniaków i sitko do oddzielania soku od pestki. Po prostu zetrzyj czereśnie z cukrem i gotuj na kuchence, aż uwolnią sok i zaczną się rozpadać. Odcedź mieszaninę przez sito o drobnych oczkach i zostań słodkim, rubinowym syropem, który da wszystko, od wapna po naleśniki i uwodzicielskie wiśnie.


Syrop słodkiej wiśni

Sprawia, że ​​1 kubek

  • 1 funt

    wywodzi się z czereśni (około 3 filiżanek)

  • 3/4 Puchar

    cukier granulowany

Połączyć czereśnie i cukier w średnim rondlu i umieścić na średnim ogniu. Mieszaj, aby pokryć wiśnie cukrem, a następnie użyj masher do ziemniaków, aby zmiażdżyć wiśnie i wypuść ich sok (łatwiej będzie to zrobić, gdy trochę się rozgrzeją).

Doprowadzić do duszenia, mieszając od czasu do czasu aż cukier się rozpuści. Gotować na wolnym ogniu, regulując w razie potrzeby ciepło i gotować do momentu, aż wiśnie będą miękkie i zaczną pękać około 15 minut. 

Ustaw filtr na średniej misce i wylej mieszankę wiśniową do sitka. Naciskaj na ciało stałe, aż cały sok przejdzie przez filtr. Wyrzucić cząstki stałe i schłodzić syrop do momentu użycia. Syrop będzie przechowywać w lodówce do dwóch tygodni. 

Zajrzyj tu ponownie w piątek, ponieważ dam ci jeden z moich ulubionych sposobów korzystania z tego syropu wiśniowego!

(Zdjęcia: Kate Ramos)