Jeśli jest coś lepszego niż domowe ciasto, to małe i chrupiące ciasto, które można uznać za własne i skubić w wolnym czasie. A jeśli jest coś lepszego niż ciasto ręczne, to jest to wypełnione jamistymi brzoskwiniami i odrobiną ostrego imbiru. Nie myśl?

Te torebki ręczne są po prostu tym, co zabiera się na letnie pikniki, a nawet w lunche jako specjalną okazję. Są to kruche małe kieszenie, które można spożywać w trzech lub czterech dużych porcjach, bez żadnych naczyń i gwarantowanej satysfakcji. Nie zapomnij o serwetkach do łapania masłowatych okruchów.

Po południu w kuchni robi się tyle ręcznych ciastek, by nakarmić tłum, ale przyznaję, że są trochę czasochłonne. Aby lepiej dopasować się do swojego harmonogramu, możesz zrobić ciasto i uformować ciasta na jeden dzień, zamrozić je na noc, a następnie upiec je prosto z zamrażarki następnego dnia. Możesz nawet zapisać zamrożone ciasta w pojemniku z zamrażalnikiem i piec tylko kilka sztuk na raz, jak chcesz.


Ciasto z brzoskwiniami i imbirem

Tworzy od 16 do 20 ręcznych ciast

 • 1

  Double Pie Crust lub użyj swojego ulubionego przepisu (wystarczy, aby stworzyć dwie 9-calowe skorupy)

 • 1 1/2 funty

  (5-6 średnich) brzoskwiń

 • Sok z 1/2 cytryny

 • 3 łyżka stołowa

  cukier

 • 1/2 łyżeczka

  świeżo startego imbiru

 • Szczypta soli

 • 2 łyżka stołowa

  mąka

 • 1/4 Puchar

  pełne mleko lub ciężka śmietana

 • Dodatkowy cukier do zraszania

Przygotuj ciasto według przepisu, dzieląc je na dwie dyski i przechowuj w lodówce przez około godzinę.

Rozgrzej piekarnik do 375 ° F.

Obierz brzoskwinie (patrz uwaga poniżej) i małe kostki. Połącz brzoskwinie, sok z cytryny, cukier, imbir i sól w misce i mieszaj, aby połączyć. Pozwól macerować przez 15-20 minut, przygotowując skorupy ciasta.

Wyjmij jeden krążek ciasta z ciasta i pozostaw go przez kilka minut na wysypanym mąką blacie, dopóki nie będzie już solidny. Za pomocą wałka rozwałkuj ciasto, aż będzie ono o grubości od 1/4 do 1/2 cala – nieco grubsze niż normalna skorupa ciasta. Użyj 3-calowego krajalnicy do ciastek lub szerokiej szyjki, aby wyciąć jak najwięcej kręgów. Zbieraj strzępki, przewijaj i tnij dodatkowe kręgi. Jeśli twoja kuchnia jest bardzo ciepła i ciasto zaczyna mięknąć, schładzaj kręgi przez 10 minut, zanim przejdziesz dalej.

Obróć każde kółko z ciasta na grubość 1/8 “i około 5”. Pył lekko z mąki i przenieś kółka na wyłożoną pergaminem blachę do pieczenia. Jest ok, jeśli kręgi się pokrywają. Chłodź w lodówce przez 15 minut.

Gdy kręgi ciasta są mrożone, odcedź brzoskwinie. Ustaw sitko siatkowe nad miską i wlej do niego brzoskwinie, aby nadmiar soku spłynął. Zachowaj pozostały sok do mieszania z gazowaną wodą lub koktajlami. Wróć brzoskwinie do oryginalnej miski i dodaj mąkę, podrzucając do sierści.

Wyjmij tacę z kręgów ciasta z lodówki. Pracując po jednym kółku, umieść 1 1/2 – 2 łyżki brzoskwiń na przedniej krawędzi koła, pozostawiając około 1/2-calowej granicy (Pamiętaj, aby zapisać połowę brzoskwiń w drugiej połowie.) Szczotkuj krawędzie z odrobiną mleka i złożyć górną połowę ciasta na brzoskwinie. Użyj zębów wideł, aby delikatnie uszczelnić krawędzie. Powtórz z pozostałymi okręgami ciasta.

Ułóż placki co najmniej na cal na blasze do pieczenia. Wytnij kilka małych szczelin w górnej części każdego ciasta za pomocą noża, umyj czubkiem mleka i posyp cukrem. Piec przez 35 minut lub do momentu, gdy wierzch zacznie się zarumienić. Nie martw się, jeśli wycieknie część nadzienia.

Podczas gdy pierwsza partia pasztetów piecze, zwija, chłodzi i kształtuje drugą partię przy użyciu drugiego dysku ciasta na ciasto.

Poczekaj, aż placki ostygną przez 10 do 15 minut przed jedzeniem. Ręczne ciasta są najlepsze w dniu, w którym zostały wyprodukowane, ale będą przechowywane w zapieczętowanym pojemniku nawet przez tydzień.

Uwagi do przepisów

Peeling Peaches – Twarde brzoskwinie można obrać za pomocą obieraczki do warzyw lub noża do parowania. Miększe brzoskwinie najlepiej obrać, zanurzając je we wrzącej wodzie na 45-60 sekund. Skórki łatwo ześlizgną się nożem do parowania.

Short Hand Hand – Arkusze mrożonego ciasta francuskiego są doskonałą alternatywą dla ciast, gdy nie jesteś w nastroju do robienia własnego ciasta na ciasto od zera.

Zamrażanie ciasta na później – Zablokuj ręczne placki w pojedynczej warstwie na blachy do pieczenia zaraz po ich uformowaniu i wycięciu otworów wentylacyjnych. Po zamrożeniu w stanie stałym można je zebrać razem i przechowywać w pojemniku zamrażarki. Aby upiec, ułóż zamrożone placki na calu na blasze do pieczenia, posmaruj je mlekiem i posyp je cukrem. Upiec zgodnie z zaleceniami. Te ciasta potrzebuję kilka dodatkowych minut w piekarniku, ale niewiele. Są one wykonywane, gdy brzegi i krawędzie są złotobrązowe.

Pierwotnie opublikowany 26 sierpnia 2009.

Związane z: Powrót do podstaw Cherry Pie

(Zdjęcia: Emma Christensen)