(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Fani piłki nożnej na całym świecie wciąż kręcą się po Niemczech kilka tygodni temu w Brazylii. Jeśli jesteś wśród żałobników, dopinguj. Ten sip inspirowany Brazylią z pewnością zdobędzie zwycięstwo w ten weekend.

Możesz znać cachaça od jej pojawienia się w caipirinha (która jest podobna do mojito, ale z cachaça zamiast rumu i bez mięty). Podobnie jak rum, cachaça wytwarza się z cukru, z tą różnicą, że rum jest w większości wytwarzany z melasy (cukrowego produktu ubocznego), a cachaça wytwarza się z trzciny cukrowej. Podobnie jak tequila, możesz popijać cachaça po prostu z wyciskaniem limonki lub dodać trochę kwaśnej mieszanki i lodu.

(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Cachaça ma kwiatowy i słodki aromat, ale otrzymujesz również piżmowe, ziemiste i roślinne nuty, podobne do tequili. Fajnie jest bawić się cachaça w barze, ponieważ działa ona dobrze z cytrusami, świeżymi sokami owocowymi i kwiatowymi i gorzkimi komponentami, tworząc różnorodne koktajle. Chciałem wymieszać tego ducha z Saint Germainem od pierwszego powąchania, a na 10-minutową Happy Hour w tym tygodniu zainspirowały mnie róże tuż za moim oknem.

Rosewater jest niezwykle aromatycznym składnikiem, i podobnie jak perfumy, trochę idzie daleko. Za ten łyk zrobisz fantazyjny ruch pręta zwany “płukaniem”. Oznacza to po prostu wylewanie składnika – w tym przypadku wody różanej – do szklanki, a następnie wylewanie jej ponownie. W ten sposób otrzymujemy esencję róż, ale koktajl nie jest przez nią obezwładniony.

Więc osusz oczy, fanów piłki nożnej i podnieś szklankę do całkowitego wyniku Brazylii na scenie alkoholowej. Obiecuję z tym dobrze schłodzonym, letnim łykiem, że nadal będziesz wygrywał.

(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Brazylijska róża

Służy 1


1/2 uncji wody różanej, do płukania szkła


2 uncje Cachaça


3/4 uncji świeżego soku z cytryny


3/4 uncji Likier z czarnego bzu

Splash sody klubowej
Organiczne płatki róż do dekoracji (patrz notatka do przepisów)

Weź szklankę martini lub inne szkło ze sztyftem i wlej wodę różaną do szklanki martini lub innego szkła ze sztyftem. Obróć różaną wodę, aby pokryć szklankę, a następnie odrzuć pozostałą wodę różaną.

W shakerze wypełnionym lodem połącz Cachaça, świeżo wyciśnięty sok z cytryny i likier z czarnego bzu. Mieszaj, aż dobrze schłodzone.

Przecedzić mieszaninę koktajlową do szklanki i dodać odrobinę sody klubowej. Na wierzchu z płatkami róż organicznych i ciesz się.

Uwagi do przepisów

  • Musisz użyć płatków róży, które zostały podniesione organicznie. Róże kupowane w sklepie mogą być pokryte chemikaliami i pestycydami i należy ich unikać.