Poprosiliśmy niektórych z naszych ulubionych blogerów kulinarnych, aby podzielili się z nami wakacyjną przyjemnością podczas naszej przerwy na wakacje. Byłem wielkim fanem pisarstwa Lisa Campbell w dziedzinie bibliotekarstwa od czasu jej pierwszego bloga, Pittsburgh Needs Eated. Teraz mieszka w Alabamie i prowadzi blogi w Baking With Lisa, która niesie ze sobą suchy humor i dramatyczne zdjęcia. Zatrzymaj się na blogu Lisy i ciesz się z tego postu od niej – przepis bliski mojemu sercu: ciasto owocowe.

Większość moich przyjaciół nienawidzi ciastek owocowych. Żartują, że używają ich jako przystanków. Żartują sobie z ponownego podarowania ich wrogom. Mam wrażenie, że gdybym wysłał komuś ciasto owocowe, najprawdopodobniej napiszą mi list z podziękowaniami, a potem katapultują.

Jestem mistyfikowany przez nienawidzących ciast owocowych. Dla mnie domowe ciasta owocowe reprezentują obfitość i wspaniałomyślność. Są zrobione ze składników, które w najnowszej historii byłyby uważane za rzadkie i egzotyczne. Mogą też stać się niewiarygodnie drogie, dlatego częściej nie otrzymujemy ciast owocowych.

Wyznaję – zjadłem tylko jeden rodzaj ciasta owocowego. Odkąd pamiętam, przyjaciółka mojej rodziny, Marge, co dwa lata wysyłała nam dwa ciastka owocowe. Ostrożnie owija je w kolorowe celofany, pakuje je w torby z prezentami i wysyła je do naszego domu. Bardzo je kochamy, moja mama często musi je ukrywać, aby przetrwały cały sezon. Przez jeden czy dwa lata ich nie otrzymaliśmy, byliśmy zdruzgotani. Błagałem Marge o przepis na ponad dekadę, ale ona nie wyjawiła go (to tylko zwiększyło popularność ciastek). Kiedy już prawie przestałem pytać, ten przybył do poczty:

Dzielę się tym z nadzieją, że w tym roku zrewidujecie wiele zepsutych ciast owocowych. Dzięki tym zdjęciom próbowałem uchwycić to, co uważam za piękny, wyjątkowy przepis, który różni się od tego, co większość ludzi uważa za ciasto owocowe. Jest to gęsty bochenek orzechów i suszonych owoców ledwo trzymany razem przez zwykłe ciasto (nieco podobne do batoników owocowych i orzechowych Alice Medrich). Mam nadzieję, że komuś innemu spodoba się tak samo jak ja!

Tort Yule Marge

1 szklanka łuskanych całych orzechów brazylijskich
1 szklanka orzecha włoskiego
1 szklanka pekan
1 filiżanka pestki daty
1 szklanka pokrojonych kawałków suszonego ananasa
1 szklanka wiśni maraschino (* rodzaj kandyzowany, a nie te, które podaje się w napojach)
1/2 szklanki beznasiennych rodzynek
3/4 szklanki mąki uniwersalnej
3/4 szklanki granulowanego cukru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
3 duże jajka, lekko pobity
1 łyżeczka wanilii

Sposób użycia: Ułóż patelnię beczkową 9×5 cali mąką lub papierem pergaminowym i rozgrzej piekarnik do 300 ° F. W dużej misce wrzuć pierwsze 7 składników z mąką, cukrem, proszkiem do pieczenia i solą. Dodaj jajka i wanilię i mieszaj, aż dobrze się połączą i nie pozostanie widoczna mąka. Wlać do brytfanny i piec przez 1 3/4 do 2 godzin.

Uwagi: Podczas gdy wiele składników jest wymiennych, zalecam trzymanie daty, ananasa i orzechów brazylijskich oraz stosowanie odpowiedniej równowagi orzechów i lepkich owoców. Gotowy placek może być owinięty w zaprawiony alkohol pergaminem, jeśli jest to pożądane, i dobrze się zamarza. Użyj dużego ząbkowanego lub krojonego noża do podania cienkich plastrów.