(Źródło zdjęcia: Roger Kamholz)

Jest lipiec, picie na zewnątrz jest w pełnym rozkwicie, a pomarańczowy likier to nasza muza miesiąca w barze 9-Bottle. Opierając się na tych trzech faktach, wydaje się, że jesteśmy praktycznie zobowiązani do wydobycia naszych receptur koktajlowych na drinka, który pasuje do tych letnich klimatów. Więc bądźmy zajęci mieszaniem Beachcombera.

Ten koktajl, który pojawia się w słynnym 1947 roku Przewodnik barmana przez legendę tiki Trader Vic (Victor Bergeron, Jr.), wykorzystuje trzy z naszych dziewięciu podstawowych butelek – jasny rum, wspomniany pomarańczowy nalewkę i likier maraschino – dzięki czemu świetnie wykorzystuje zapasy na rękę.

Jak można się spodziewać po spopularyzowanym koktajlu Trader Vic, mieszanka smaków Beachcomber (szczególnie z dodatkiem likieru maraschino) zawiera nutę tego charakterystycznego tiki.

(Źródło zdjęcia: Roger Kamholz)


Cocktail Beachcomber

Służy 1

 • 1 1/2 uncje

  lekki rum

 • 3/4 uncja

  Likier pomarańczowy

 • 3/4 uncja

  sok limonkowy

 • 1/4 uncja

  likier maraschino

 • 1/8 uncja

  prosty syrop (opcjonalnie, patrz przepis Uwaga)

Połącz składniki w wytrząsarce Boston lub shakerze do koktajli. Dodaj lód i energicznie wstrząsaj przez 10 sekund. Odcedzić zawartość do schłodzonego kieliszka koktajlowego.

Uwagi do przepisów

W formule Trader Vic Beachcomber jest mieszanym napojem z 2 uncji rumu. Dla tej wstrząśniętej i napiętej wariacji ilość ducha zostaje nieco cofnięta. Jeśli zdecydujesz się połączyć swoje Beachcombers na lodzie, spróbuj upping rum do 2 uncji na porcję.

Zarówno pomarańczowy, jak i likier maraschino przyczyniają się do słodyczy tego przepisu, więc spróbuj najpierw bez żadnego dodatkowego prostego syropu; może być wystarczająco słodki jak na twój gust.