To pierwszy tydzień mojego drugiego roku szkoły i muszę przyznać, że nie czuję się gotowy. Przeważnie jestem zbulwersowany przez cztery nieprzerwane miesiące, kiedy mam wystarczająco dużo czasu, aby zrobić absolutne minimum w kuchni. Szybkie śniadania, obiady, które przetrwają kilka godzin w plecaku i kolacje późnym wieczorem, które nie wiążą się z dużym zamieszaniem – moje gotowanie brzmi teraz jak nagłówki z kobiecego czasopisma.

Ale może z dziećmi lub długimi dojazdami lub wymagającą pracą, jesteś tutaj ze mną. Jeśli tak, to rozumiesz atrakcyjność zamrożonego owsa jednoskładnikowego. Te poręczne małe krążki ugotowanego płatka owsianego zawierają wszystkie zamrożone mieszanki, dzięki czemu można je szybko podgrzać lub wyrwać się na zewnątrz i rozgrzać w pracy lub w szkole.

Zdjęcie na Pintereście zainspirowało mnie do spróbowania mrożenia płatków owsianych w puszkach po muffinach, co brzmi jak wersja DIY zamrożonych krążków owsianych, które można kupić w sklepie Trader Joe’s. Chociaż możesz się zastanawiać, czy świat naprawdę potrzebuje zamrożonej owsianki, wiem, że są poranki, kiedy nie mogę poświęcić dodatkowych pięciu minut na pomiar i gotowanie owsa, i dodawać mieszanki, takie jak owoce i orzechy, tak smutne, jak to być.

Do tego przepisu użyłem płatków owsianych wykonanych ze staromodnego płatka owsianego, ale płatki owsiane pokrojone w stal dobrze by działały i zaoszczędziłbym jeszcze więcej czasu. Suszone czereśnie, pestki dyni i migdały to moje ulubione mieszanki, ale każdy rodzaj suszonych owoców, orzechów i nasion można wcisnąć do wierzchu płatków owsianych przed zamrożeniem. Po zamrożeniu płatki owsiane wyskakują z foremek na muffiny i mogą być indywidualnie pakowane i zamrożone na później.

Moje standardowe kubki z muffinem mają około 1/3 filiżanki, co nie jest dla mnie wystarczającym śniadaniem; Zwykle jem dwa lub trzy krążki na raz, podgrzewa się w kuchence mikrofalowej i posypuję odrobiną mleka. Jest tak szybki jak miska zimnych płatków, ale o wiele bardziej satysfakcjonujący. I pocieszające jest wiedzieć, że szybkie śniadanie nie musi czuć się jak po namyśle.

Mrożone płatki owsiane jednokomorowe z migdałami i suszonymi wiśniami

Produkuje około dwunastu krążków 1/3 filiżanek (od 4 do 6 porcji)

 • 2 kubki

  staromodny płatków owsianych

 • 3 1/2 kubki

  woda

 • 1/8 łyżeczka

  Sól

 • Miód, brązowy cukier, agawa lub inny środek słodzący do smaku (opcjonalnie)

 • 1/2 Puchar

  suszone wiśnie

 • 1/3 Puchar

  migdały, z grubsza posiekane

 • 2 łyżka stołowa

  łuskane pestki dyni (pepitas)

Lekko posmaruj standardową bułeczkę i odłóż na bok. (Nie trzeba smarować, jeśli używasz patelni nonstick.)

Połącz owsa, wodę i sól w rondlu i zagotuj. Gotuj, często mieszając, aż będzie miękkie i gotowe do spożycia, od 3 do 5 minut. Zmieszaj słodzik z wyboru, jeśli używasz. Podzielić płatki owsiane równomiernie do miseczek na muffin. Na wierzchu z czereśniami, migdałami i pestkami dyni, lekko naciskając, aby upewnić się, że są osadzone w płatkach owsianych.

Umieść patelnię z muffinem w zamrażarce, aż mąka owsiana zostanie całkowicie zamrożona, co najmniej 3 godziny. Wyjmij i pozwól, aby lekko rozmrozić, aż do momentu, gdy płatki owsiane wyskoczą z patelni za pomocą przesuniętej szpatułki lub cienkiego noża do masła. (Możesz zanurzyć dno patelni w ciepłej wodzie, aby przyspieszyć proces.) Owinąć płatki owsiane w opakowaniu z zamrażarką i zamrozić.

Aby zjeść, usuń wybraną liczbę krążków i rozgrzej w misce w kuchence mikrofalowej przez 1 do 2 minut.

Uwagi do przepisów

W porównaniu z płatkami owsianymi można stosować płatki owsiane. Dostosuj ilość wody i czas gotowania zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu.

Na wierzchu owsianki można użyć dowolnej kombinacji orzechów, suszonych owoców lub nasion.

(Zdjęcia: Anjali Prasertong)