(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Uważam się za agnostykę kanapkową. Nie chodzi o to, że ja w nie nie wierzę; Rzadko zdaję sobie sprawę z ich istnienia. Potrzebuję zimnych, twardych dowodów; musisz naprawdę postawić przed sobą dobrą kanapkę, a potem nagle znowu jestem wierzący.

Ta kanapka zrobiła to dla mnie, wiele lat temu, i wystarczy, aby wielbić z jakiegokolwiek sceptycznego kanapki; jest to całkowicie proste, a mimo to chwyta najlepsze lata, więc nadszedł czas, aby zrobić to teraz.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Wiele lat temu mieszkałem na środkowej Florydzie, a moim ulubionym wypadem na plażę był św. Augustyn, który miał przewagę trochę historii i architektury, by iść w parze z prostszymi przyjemnościami słońca i słonej wody. Po przyjemnym dniu spędzonym na plaży lub wędrówce po małych turystycznych uliczkach, kolejna najlepsza część St. Augustine była modną, ​​chłodną kawiarnią na plaży w spokojnej części miasta, zaledwie jedną przecznicę od oceanu. Cafe 11 również miało poważny gust muzyczny; nieustannie wprowadzali indie akty, które kochałem, duże i małe, dając im scenę w miejscu, w którym ledwie przebywało 50 osób. Nie ma nic lepszego.

Ale czekaj – tak. Mieli tę kanapkę i nazwano ją “Mozzacado”. Była to dziwna, ale wysublimowana mieszanka awokado rozbita na chlebie, z dodatkiem świeżego sera mozzarella, pomidora i pesto. Pomyśl o tym jako o ulepszeniu tego wspaniałego klasyka, kanapki z pomidorami i mozzarellą.

Nie myślę o St. Augustine bardzo często, ale ta kanapka to wszystko z powrotem. Utrzymuję to prosto – z tostowym chlebem na zakwasie, najlepszymi letnimi pomidorami i kilkoma liśćmi bazylii zamiast pesto. Jeśli potrzebujesz jeszcze kilku dni na plaży, weź jedną z tych kanapek razem z tobą; w to wierzyć.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)


Kanapka z Mozzacado

Służy 2

 • 4 grube plastry

  chleb na zakwasie

 • 1

  średnie awokado

 • 1

  mały dojrzały pomidor

 • 4 grube plastry

  pełnoziarnista mozzarella

 • 6 do 8

  świeże liście bazylii

 • Sypka sól morska i świeżo zmielony czarny pieprz

Lekko opiekaj chleb. Tymczasem roztrzepać awokado odrobiną soli i pieprzu. Rozłóż grubą warstwę rozgniecionego awokado na ciepłym pieczywie. Ułóż ser z bazylią i pomidorem na awokado.

Zrób dwie kanapki, pokrój, podziel się z kimś, kogo kochasz i ciesz się!

Uwagi do przepisów

Ten przepis został zaktualizowany – pierwszy opublikowany w maju 2007.