(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Czas sięgnąć z tyłu lodówki po tę tubkę pasty miso, bo potraktuje cię najlepszym makaronem z masłem, jaki kiedykolwiek jadłeś. Należy zauważyć, że jako miłośnik makaronu nie mówię tego lekko. Pakowana przez Umami pasta miso, kilka kawałków masła i skrobiowa woda makaronowa są gotowane razem z czosnkiem i brązowymi grzybami, aby uzyskać bogaty i niezwykle pikantny sos z tygodniowego tygodnia, który można sparować z dowolnym makaronem, który gotujesz. Jest to bezmyślny sos domowej roboty, do którego można dzwonić w każdą noc tygodnia, gwarantując, że trafi on do stołu w około 20 minut.

Dodaj Pasta Water do aksamitnego sosu

Podczas gdy pasta miso jest niezaprzeczalnie gwiazdą tych dojrzałych makaronów, niewielka ilość wody z makaronu jest kluczowa dla połączenia wszystkiego. Ubijane z miso i roztopionym masłem, płyn zostaje przerzedzony w gładki sos, a skrobia nadaje mu aksamitną konsystencję. To także oswaja bogatą słoność miso dla dobrze zbalansowanego sosu.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Aby szybko zjeść kolację, uściskaj “Tymczasem”

Moja taktyka polegająca na tym, że przygotowanie kolacji jest tak efektywne i szybkie, jak to możliwe, polega na tym, że “tymczasem”. Oznacza to, że zamiast przygotowywać wszystkie składniki na początku (jak często nam się mówi), powinieneś pracować tak jak ty. Gdy garnek wody zaczyna się gotować, makaron gotuje, przygotowuje warzywa i odmierza pozostałe składniki.


Miso-Buttered Mushrooms & Noodles

Służy 4

 • 12 uncje

  suszone spaghetti

 • 8 łyżka stołowa

  masło niesolone, podzielone

 • 1

  średnia szalotka, cienkie plasterki

 • 2

  Ząbki czosnku, mielone

 • 6 uncje

  grzyby cremini, łodygi usunięte i cienko pokrojone

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • 1/4 Puchar

  biała pasta miso

 • 1/4 Puchar

  rozdarte świeże liście bazylii

 • 1/4 łyżeczka

  płatki czerwonej papryki

Doprowadź do garnka duży garnek solonej wody. Dodaj makaron i gotuj aż do al dente, 7 do 9 minut lub zgodnie z instrukcją pakowania. Zarezerwuj 3/4 szklanki wody do gotowania. Odcedź makaron i odłóż na bok.

W międzyczasie rozpuść 2 łyżki masła na dużej, wysokoobrotowej patelni na średnim ogniu. Dodaj szalotkę i czosnek i gotuj, często mieszając, aż lekko zmiękną, około 3 minut. Zamieszaj grzyby, sól i pieprz. Gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż grzyby będą rumiane i delikatne, około 5 minut.

Dodaj pozostałe 6 łyżek masła i mieszaj, aż się stopią. Trzepaczka w miso i zarezerwowana woda makaronowa. Dusić, aż sos zacznie gęstnieć, 1 do 2 minut. Dodaj makaron i wrzuć do sosu. Zdjąć z ognia i wymieszać płatki bazylii i papryki czerwonej.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.