Wibrująca zieleń matcha, drobno zmielona zielona herbata w proszku, zyskała sobie rzesze fanów. Jesteśmy równie porażeni jego wyraźnym, słodko-gorzkim posmakiem. W samą porę na Dzień Świętego Patryka, podskakujemy popcornem o zaprawionej w paski i słodzimy go mżawką czekolady. Możesz użyć mlecznej czekolady, jeśli chcesz słodszego, gładszego smaku, ale tak naprawdę każda czekolada zrobi.

Chociaż możesz użyć dowolnego popcornu do tej mieszanki (potrzebujesz około 10 filiżanek), uważamy, że świeżość jest najlepsza tutaj, ponieważ resztkowe ciepło powoduje lepszą przyczepność proszku matcha. Pokropiony popcornem o smaku zapiekanym w paski odcedź stopioną czekoladą i wstaw na chwilę do lodówki. Ten popcorn byłby hitem klubu książki lub świętowania dnia St. Paddy.

(Image credit: Lauren Volo)

Last-Minute Przysmaki na Dzień Paddy

Jako rodzic dwójki małych dzieci zawsze szukam prostych, pełnych radości sposobów świętowania drobnych wakacji bez większego wysiłku. W tym roku postanowiłam znaleźć szybkie i łatwe przepisy, które można przygotowywać ze zwykłymi składnikami sklepu spożywczego na świąteczne przysmaki, idealne na przyjęcie w klasie lub po prostu na spotkanie z przyjaciółmi..

Matcha i ciemna czekolada Popcorn z solą morską

Sprawia, że ​​około 10 filiżanek, 10 porcji


2 łyżki oleju rzepakowego


1/2 szklanki popcornu


3 uncje ciemnej czekolady


1 łyżka oleju kokosowego


2 łyżeczki proszku matcha


1 łyżeczka płatkowej soli morskiej

Umieść olej wraz z kilkoma ziarnami popcornu w dużej, głębokiej doniczce na średnim ogniu. Te kilka ziaren jest kluczem do poznania, kiedy olej jest wystarczająco gorący, aby dodać resztę. Gdy pojawi się pierwsze jądro, dodaj pozostałe jądra popcornu i przykryj garnek ekranem rozprysku lub częściowo przykryj pokrywką. Delikatnie potrząśnij garnek, aby zapobiec spalaniu się ziaren i gotuj, aż pomiędzy wyskakującymi okienek pojawi się około 4 lub 5 sekund. W tym momencie prawie wszystkie jądra powinny zostać pobite. Natychmiast zdjąć z ognia.

Roztop czekoladę i olej kokosowy w małym rondlu na małym ogniu, stale mieszając. Posyp sproszkowanym proszkiem nad prażoną kukurydzą i mieszaj, aż popcorn będzie dobrze pokryty. Uprząść roztopioną czekoladę nad popcornem i posypać płatkami soli morskiej. Zjedz natychmiast lub schłódź w lodówce przez 10 minut, aby pozwolić na czekoladę.

Uwagi do przepisów

  • Przechowywanie: Ten popcorn najlepiej spożywać w dniu, w którym został wyprodukowany. Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej, ale popcorn zmięknie w ciągu 24 godzin.