Jeśli chodzi o obiady w ciągu dnia, opieram się na możliwościach, które są zdrowe i można je z łatwością robić z wyprzedzeniem (punkty bonusowe za gotowanie w dużych seriach). Ale chcę też czegoś, co wydaje się trochę wyjątkowe. Nawet jeśli mam tylko 10 lub 15 minut na lunch, chcę, aby ten czas poczuł się jak ucieczka od reszty dnia, a wkładanie czegoś w coś nieco luksusowego jest dokładnie takie, jak to zrobić. Klasyczna sałatka z Nicoise, ułożona z delikatnych świeżych warzyw, tuńczyka, jajka na twardo, solonych oliwek i pakowanego po umowie vinaigrette, nie ma sobie równych. Zapakuj go do słoika z Masonem i już możesz go wykorzystać do pracy.

Mason Jar Tuna Niçoise: Obejrzyj wideo

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Przygotuj się w niedzielę na łatwiejsze posiłki

Podczas gdy przepis jest napisany na jedną porcję, bardzo łatwo jest zwiększyć skalę. Jeśli już przygotowujesz składniki na jeden, to naprawdę niewiele więcej pracy, aby podwoić, potrójne, a nawet czterokrotnie przepis. W rzeczywistości, przygotowywanie dużych porcji na lunch daje ci najwięcej za swoje pieniądze.

Wszystkie składniki można przygotować w niedzielę, więc wszystko, co pozostało do zrobienia, to złożyć słoiki Mason. Zrób większą partię sosu, ugotuj więcej ziemniaków i zielonej fasoli, zagotuj jeszcze kilka jaj, posiekaj więcej pomidorów i zmyć dodatkowe zielenie. Wolę przechowywać każdy komponent osobno. Podczas gdy słoiki można złożyć wcześniej, myślę, że najlepiej jest je zebrać poprzedniej nocy lub rano, kiedy planujesz je zjeść na lunch. Kwarcowe słoiki Mason to najlepszy sposób na pakowanie sałatki na lunch, ponieważ są wystarczająco duże, aby zagwarantować, że masz wystarczającą ilość sałatki, która wystarczyłaby do popołudnia..

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Mason Jar Tuna Niçoise

Służy 1

Do winegret:
1 1/2 łyżki czerwonego octu winnego
1 ząbek czosnkowy, mielony
1/2 łyżeczki musztardy Dijon
1 filet z anchois, grubo posiekany (opcjonalnie)
3 łyżki oliwy z oliwek

1/4 łyżeczki soli koszernej

Na sałatkę:

4 uncje nowych ziemniaków


2 uncje zielonej fasoli, przycięte


1 średni śliwkowy pomidor


1 (4 uncje) może tuńczyk zapakowany w wodę, odsączony

1 jajko na twardo
10 pestkowych oliwek Nicoise
6 Liście sałaty Boston lub masła, rozdarte na kawałki wielkości kęsa

Zrób winegret: Umieść wszystkie składniki w małej misce i wymieszaj, rozbijając filet z anchois, aż do zemulgowania.

Zrób sałatkę: Umieść ziemniaki w małym rondlu i przykryj zimną wodą i dużą ilością soli. Doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu. Gotuj, aż ziemniaki będą miękkie i łatwo je przekłuj nożem, 5 do 8 minut. Wyjmij ziemniaki łyżeczką i odłóż na bok, aby całkowicie ostygły.

Użyj tego samego rondla i oddaj wodę do wrzenia. Dodaj zieloną fasolę. Gotuj, aż będzie delikatny, około 2 minuty. Odcedź fasolę i odłóż na bok, aby całkowicie ostygła.

Złożyć sałatkę: Dodaj vinaigrette na dnie wielkości słoika Mason o wielkości kwartału. Umieść zieloną fasolkę na dressingu. Rdzeń i kostkę pomidora i warstwę na zielonej fasoli. Rozłóż tuńczyka widelcem i dodaj do słoika. Ćwiartuj jajko i dodaj do słoika. Dodaj oliwki do słoika. Pokrój ziemniaki na plasterki o grubości 1/2 cala i dodaj do słoika. Top z słoikiem z zieleniną. Piecz i schładzaj, aż będzie gotowy do spożycia.

Aby podać, opróżnij słoik do dużej miski i rzuć, aby się połączyć.

Uwagi do przepisów

  • Zrób: Winegret można przygotować dzień wcześniej i przechowywać w hermetycznym pojemniku w lodówce. Ziemniaki i zielona fasolka mogą być gotowane do 4 dni wcześniej i przechowywane oddzielnie w hermetycznych pojemnikach w lodówce. Sałatkę można zmontować w słoiku na dzień wcześniej i przechowywać w lodówce.