Po tygodniu wędrówek i zjedzenia raz kanapki PB & J, często dwa razy dziennie (z dodatkiem jagód!), Mam dość masło orzechowe. Z drugiej strony, doprowadziło mnie to do eksperymentowania z innymi masełkami z orzechów i nasion. Oto alternatywa na masło orzechowe wykonane z mieszanki nasion dyni, słonecznika i lnu. Jest bogaty, kremowy i bardzo łatwy do zrobienia w domu.

Ten przepis został zainspirowany masłem z nasion, które próbowałem na rynku rolniczym w Portland. Miałem wcześniej masło z dyni i masło z nasion słonecznika, ale nigdy kombinacja dwóch, co okazało się uzależniająco satysfakcjonujące. Dodatek zmielonego siemienia lnianego wzmacnia orzechowy smak i zdrowotność masła. Gorąco polecam, bez względu na to, czy jesteś uczulony na orzeszki ziemne, czy po prostu szukasz czegoś innego do rozprowadzania na krakersach, kanapkach lub plasterkach jabłka.

Jedną z najlepszych rzeczy na temat tworzenia własnych masła orzechowego i nasion jest możliwość kontrolowania dodatków. Lubię smak bez soli i cukru, ale możesz dostosować przepis do swoich upodobań za pomocą soli, miodu lub innych substancji słodzących. W przypadku oleju użyłem kombinacji oleju z pestek pół dyni i pół oleju słonecznikowego; olej z nasion dyni jest głęboko aromatyczny, ale nieco drogi. Kolejny olej o neutralnym smaku, taki jak krokosz lub canola, również by działał.

Masło z nasion dyni-słonecznika

Sprawia około 1 1/4 kubków

 • 1 Puchar

  surowe pestki dyni

 • 1/2 Puchar

  surowe nasiona słonecznika

 • 1/4 Puchar

  mielone siemię lniane

 • Około 1/4 szklanki pestek dyni, słonecznika, szafranu lub oleju rzepakowego

 • Sól (opcjonalnie)

 • Słodzik taki jak miód, nektar z agawy lub brązowy syrop ryżowy (opcjonalnie)

Praca w partiach, tosty z pestek dyni i nasion słonecznika na suchej patelni na małym ogniu. Częściej mieszaj, aby zapobiec przypaleniu i usunąć z ognia, gdy pachnie.

Połącz schłodzone nasiona dyni, nasiona słonecznika i mielone siemię lniane w procesorze żywności i przetwarzaj przez minutę.

Przy pracującym procesorze żywności powoli mżyć 1/4 szklanki oleju. Kontynuuj przetwarzanie, aż mieszanina będzie gładka i kremowa, około 5 minut. Czasami trzeba wyłączyć procesor żywności i zeskrobać go szpachelką.

W razie potrzeby posmakuj i dodaj sól i / lub słodzik. (Dodaj tylko niewielką ilość na raz i często smakuj.)

Jeśli mieszanina jest zbyt sucha, kontynuuj dodawanie trochę więcej oleju, przetwarzanie aż do uzyskania pożądanej konsystencji.

Przenieść do hermetycznego pojemnika i przechowywać w lodówce do 2 tygodni.

Związane z: Zrób lub kup? Masło orzechowe

(Zdjęcia: Emily Ho)