(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Jest to cienki, drobny kawowy tort ze słodkim ciastem waniliowym, obfitym strejsem i orzechami oraz aromatem cynamonowo-waniliowym, który sprawi, że twój dom będzie pachniał lepiej niż piekarnia. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ta pierwsza filiżanka kawy zaczyna wyglądać jeszcze lepiej.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

To ciasto do kawy to wszystko na temat Streusel

Okay, tak, jest tu ciasto, z którym można się tutaj zmierzyć, ale jest to łatwe jedno-miskowe ciastko, które pięknie upiecza się bez względu na to, w co go upieczemy. Przed złożeniem ciasta, ułóż go tak, aby można go było ułożyć w środku. ciasto też. Wlać połowę rzadkiego ciasta do formy do pieczenia o wymiarach 9 x 13 cali i pokryć warstwą połowy mieszanki smaru. Dodaj pozostałe ciasto i górę z pozostałym streuselem.

Ten placek kawowy jest prawie idealnie świeży z pieca, ale jeśli masz ochotę, zrób glazurę do zygzakowania na filtrze po ostygnięciu ciasta przez co najmniej 30 minut. Jeśli dorastałeś kochając te małe ciasteczka Debbie, to ta jest dla ciebie.

Marmurkowaty kawowy tort z Orzechowym Crumb Streusel

Służy 12

Dla streusel:
Spray do gotowania

1 Mąkę o wszechstronnym przeznaczeniu


1 szklanka orzecha włoskiego (3 uncje), grubo posiekana


3/4 szklanki zapakowanego jasnobrązowego cukru


1 1/2 łyżeczki zmielonego cynamonu


1/8 łyżeczki soli


8 łyżek (1 kostka) zimnego niesolonego masła, pokrojone w kostkę

Na ciasto:
3 filiżanki mąki uniwersalnej

1 3/4 szklanki cukru pudru


1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia


3/4 łyżeczki soli


4 duże jaja


3/4 szklanki oleju rzepakowego lub topionego i chłodzonego, niesolonego masła


1 szklanka pełnego mleka


1 łyżka ekstraktu waniliowego

Do glazury:

1 szklanka cukru pudru


2 łyżki pełnego mleka

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 350 ° F. Wykładamy 9-calową na 13 cali formę do pieczenia z zawiesiem z papieru pergaminowego, który wisi na dwóch długich bokach. Posmarować sprayem do gotowania; odłożyć na bok.

Stwórz streusel: Wymieszaj mąkę, orzechy włoskie, brązowy cukier, cynamon i sól w średniej misce. Włóż schłodzone, pokrojone w kostkę masło palcami, aż uzyskasz małe lub średnie grudki i żadna z mieszanek mąka-cukier nie pozostanie sucha; odłożyć na bok.

Zrób ciasto: Ubij mąkę, cukier, proszek do pieczenia i sól razem w dużej misce. Dodaj jajka, olej lub masło, mleko i wanilię i wymieszaj mikserem ręcznym na średniej prędkości, aż uzyskasz gładkość około 3 minut.

Wlać połowę rzadkiego ciasta na patelnię i rozprowadzić na równą warstwę. Posyp połowę kruszonki na ciasto. Wlać resztę ciasta równomiernie na wierzch, a następnie rozprowadzić pozostałe streusel na górze.

Pieczemy do momentu, aż ciasto lekko się zrumieni i wypieka, gdy delikatnie naciska się palcem, 30 do 40 minut.

Ostudzić na stojaku z drutu przez 15 minut. Chwytając procę z papieru pergaminowego, wyjąć ciasto z patelni i ostudzić całkowicie przed przeszkleniem.

Wymieszaj sproszkowany cukier i mleko razem w małej misce do uzyskania gładkiej konsystencji. Skrop posypać nadziewanym plackiem. Zaczekaj 10 minut, aż szklisty stwardnieje przed cięciem i serwowaniem.

Uwagi do przepisów

  • Przechowywanie: Resztki tego ciasta można szczelnie owijać i przechowywać w temperaturze pokojowej przez okres do 1 tygodnia. Bardzo zalecane jest opiekanie pod niskim brojlem lub w piekarniku tostowym i smarowanie masłem.