(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Jeśli kiedykolwiek byłeś w Duckfat, jednej z najbardziej popularnych restauracji w Portland, Maine, wiesz, że robią najlepsze koktajle mleczne. Chociaż nie możesz się pomylić z jednym z ich panini lub zamówionym poutine na frytkach z kaczymi frytkami, to ich koktajle mleczne, których najbardziej pragniemy – w szczególności borówki z Maine. Zainspirowani przez ludzi z Duckfat, opracowaliśmy przepis na milkshake z podstawą, która jest nawet lepsza niż lody i zmieszana w odpowiedniej ilości dojrzałych jagód. Jeśli jest tylko jeden fajny, kremowy poczęstunek, który trafi w twoje ręce tego lata, powinien to być ten bogaty biszkopt jagodowy.

Duckfat w Portland, Maine

(Źródło zdjęcia: Erin Little)

Użyj Gelato zamiast lodów, aby uzyskać niesamowity Milkshake

Częścią tego, co sprawia, że ​​koktajle mleczne Duckfat są tak niesamowite, jest ich wybór składników – mianowicie zamiana standardowej bazy do lodów na ekstra kremowe lody. Podążając za ich przykładem, ta wersja zaczyna się od waniliowego gelato. A ponieważ każdy składnik naprawdę błyszczy w tym trzęsieniu, polecam podnieść kufel dobrej jakości.

Podczas gdy gelato zaczyna się od podobnej bazy kremowej jak lody, używa większej ilości mleka i mniejszej ilości śmietanki i jaj. Jest również wolniejszy, ale zawiera mniej powietrza i pozostawia lody o większej gęstości niż lody. Lody sprawiają, że te koktajle są wyjątkowo luksusowe, ale pozostawiają je jeszcze bardziej łagodnym smakiem, który nadaje intensywności jagodom. Aby jeszcze bardziej zwiększyć mleczny smak i kremową konsystencję, rzuciliśmy kilka łyżek mleka w proszku na dokładkę.

(Źródło zdjęcia: Erin Little)

Maine Blueberry Milkshake

Służy 2


2 szklanki świeżych jagód


1/2 do 3/4 szklanki pełnego mleka, podzielone


2 łyżki mleka w proszku


1 łyżka miodu


2 łyżeczki ekstraktu waniliowego


1 pint waniliowy gelato

Umieść 2 szklanki piwa w zamrażarce, aby się ochłodziły.

Umieść borówki, 1/2 szklanki mleka, mleko w proszku, miód i wanilię w blenderze i mieszaj, aż jagody zostaną zmiksowane, a mieszanka dobrze połączona, około 45 sekund.

Dodaj lody i wymieszaj je ręcznie z mlekiem. Dokładnie wymieszaj. Jeśli jest zbyt gęsty, dodaj do 1/4 filiżanki więcej mleka i ponownie zmiksuj. Wlać do schłodzonych szklanek i cieszyć się natychmiast.