(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

Jedna rzecz bycia w ciąży nauczyła mnie: przez większość czasu opcje ssania bezalkoholowych napojów. Restauracje i bary, które szczycą się innowacyjnymi koktajlami, często spotykają się ze stroną bezalkoholową, oferując być może parę rzemieślniczych napojów gazowanych lub zbyt słodką lemoniadę. A jeśli chcę czegoś poza wodą lub colą na przyjęciach przyjaciół, nauczyłem się sam tego przynosić.

Więc kiedy zacząłem planować baby shower dla przyjaciela, od początku wiedziałem, że opcja bezalkoholowego napoju musi czuć się tak wyjątkowa, jak wszystko inne w menu. Ta cierpka, odświeżająca, lekko kwiatowa lemoniada z kwiatów lawendy była dokładnie tym, czego szukałem.

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

Odkryłem ten przepis od najwcześniejszych lat The Kitchn – lawendowej lemoniady od lawendowego farmera w Kalifornii, którą współdzieliła Stacie, dawna współpracowniczka, w 2006 roku. Wyglądało to jak doskonały łyk bezalkoholowy na wyrafinowany wiosenny baby shower , więc postanowiliśmy podzielić się z wami na nowo.

Zaczynasz od zwykłego syropu z cukrem, wody i kwiatów lawendy, przesiąkniętego krótko dla uzyskania lekkiego lawendowego smaku lub kilku godzin dla wyraźniejszego, ale nie przytłaczającego, kwiecistego smaku. Zmieszany ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny i wodą, syrop zamienia zwykłą lemoniadę w napój o wiele bardziej wyjątkowy, pachnący i trochę niespodziewany, ale wciąż odświeżający..

Przygotuj porcję na kolejną imprezę w ciepłe dni, słoneczny piknik lub niedzielne popołudnie na werandzie. Teoretycznie lub nie, twoi przyjaciele będą ci wdzięczni.

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)


Lawendowa lemoniada

Sprawia około 1 1/2 kwarta

 • 1 Puchar

  cukier

 • 5 kubki

  woda, podzielona

 • 1 łyżka

  suszone kwiaty lawendy

 • 1 Puchar

  świeżo wyciśnięty sok z cytryny

 • Kostki lodu

 • Gałązki lawendy do dekoracji

Połączyć cukier z 1 szklanką wody w średnim rondlu. Doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu, mieszając, aby rozpuścić cukier.

Dodać kwiaty lawendy do wody z cukrem, przykryć i usunąć z ognia. Odstawić co najmniej 2 minuty lub do 2 godzin

Odcedź mieszaninę i odrzuć lawendę. Wlej infuzję do szklanego dzbanka. Dodaj sok z cytryny i kolejne 4 szklanki wody. Wymieszać.

Wlać do szklanek na lód lub w lodówce, aż będzie gotowa do picia. Udekoruj gałązkami lawendy, jeśli chcesz.

Uwagi do przepisów

Przepis dzięki uprzejmości Janice Silva z Zielona Lawenda Farma Acres.

Zaktualizowano z postu pierwotnie opublikowanego w październiku 2006.