(Źródło zdjęcia: Elizabeth Stark)

Prosty sos z patelni może podnieść nawet najbardziej podstawowe posiłki. Tutaj kremowy sos w stylu Alfredo z serem Pecorino sprawia, że ​​wysublimowany posiłek z linguine, szparagów i krewetek.

Oprócz grania pysznej zieleni szparagów z nutami maślanymi w sosie krewetkowym i śmietanowym, uwielbiam to danie za to, jak szybko się łączy. Szparagi i krewetki są smażone aż do miękkości, a kremowy sos jest wyrzucany na patelni podczas gotowania makaronu. Linguine jest gotowy w samą porę, aby sos mógł się do niego przyłączyć. Kilka kwiatów szczypiorek do skończenia tworzy wspaniały i smaczny wiosenny posiłek.

(Źródło zdjęcia: Elizabeth Stark)

Kupując szparagi, szukaj cienkich łodyg, które nie są zbyt długie. Wraz z rozwojem sezonu łodygi mogą stać się dość mocne i mocne. Po zerwaniu drzewiastych zakończeń szparagów należy ocenić ich wytrzymałość – grubsze łodygi można odkleić, aby usunąć twardą, włóknistą warstwę zewnętrzną.

(Źródło zdjęcia: Elizabeth Stark)

Kwiaty szczypiorku nadają potrawie kolor, ale nie są niezbędne dla smaku. Szukaj kwiatów szczypiorku na farmerach lub rynkach specjalistycznych. Jeśli nie możesz ich wyśledzić, szypuła bez kwiatów będzie w porządku.

(Źródło zdjęcia: Elizabeth Stark)


Kremowy makaron szparagowy i krewetkowy

Służy 4

 • 1 funt

  szparag

 • 1/2 funt

  linguine

 • 4 łyżka stołowa

  masło niesolone, podzielone

 • Gruba sól morska

 • 1 funt

  obrane, pozbawione krewetek

 • 3 łyżka stołowa

  mielony czosnek (2 do 3 ząbków)

 • 2 łyżka stołowa

  mielone szczypiorek, podzielone

 • 1/2 Puchar

  połowa i połowa

 • 1/2 Puchar

  startego sera Pecorino

 • 4

  szczypiorek kwiaty

 • Świeżo zmielony pieprz

Napełnij zlew zimną wodą i zanurz szparagi, aby usunąć piasek. Oderwij blade, zdrewniałe końce (mniej więcej jedną trzecią łodygi) i odrzuć. Pracując od podstawy do góry, użyj ostrego noża do parowania, aby podzielić połówki lub ćwiartkę szparagów na cienkie paski.

Weź duży garnek wody do szybkiego zagotowania. Sól woda obficie i gotować linguine do al dente. Rezerwowa woda do gotowania makaronu do galwanizacji.

Roztopić 1 łyżkę masła na dużej, głębokiej patelni ustawionej na średnio-wysokim ogniu. Dodaj połowę szparagów, posyp solą morską i gotuj, aż włócznie staną się lekko wiotkie i będą żywe zielone, 3 do 4 minut. Wyjmij na talerz i ugotuj drugą porcję.

Roztopić na patelni jeszcze jedną łyżkę masła, dodać połowę krewetki, posypać solą morską i gotować, aż krewetki się zarumienią, a krawędź zacznie przybierać złoty kolor, około 2 minuty na stronę. Zdejmij ugotowane krewetki na talerz i ugotuj drugą porcję.

Zamień ogień na niski, dodaj pozostałe 2 łyżki masła na patelnię, a po stopieniu wymieszaj czosnek i szczypiorek; smażyć przez 1 minutę. Mieszając stale, wlewaj pół na pół. Posypać w Pecorino, mieszając, aż ser się roztopi. Złożyć gotowane szparagi i krewetki.

Aby podać, skręć linguine w płytkie miski, na wierzchu sosem śmietanowym, używając zarezerwowanej wody z makaronem, aby poluzować sos w razie potrzeby. Na wierzch ze szparagami i krewetkami. Wykończ danie z płatkami kwiatu szczypiorku i skrętem pieprzu. Natychmiast podawaj.