(Źródło zdjęcia: Alice Choi)

Miłośnicy Sashimi zakochają się w tym pysznym koreańskim spinie na sashimi nad ryżem ze świeżą sałatą, warzywami i masago. Podobnie jak Bibimbap, mieszasz w domowym słodkim i korzennym sosie gochujang i łączysz wszystko razem w jednokomorowy posiłek.

Kilka tygodni temu mój mąż i ja wspominaliśmy o wszystkich świeżych owocach morza i sushi, jakie mieliśmy, żyjąc na zachodnim wybrzeżu. W Redondo Beach w Kalifornii było jedno szczególne miejsce; The Redondo Beach Crab House. Owoce morza są tak świeże – są tu liczne akwaria wypełnione żywymi krewetkami, kraby i homary, które witają cię tuż po wejściu. Możesz dosłownie wybrać homara, które chcesz zjeść na kolację. Ta restauracja znana jest ze swoich krabowych nóg, homara i koreańskiego dania o nazwie Hwe Dub Bap (Korean Mixed Rice with Sashimi), które zamówiłem przez cały czas.

(Źródło zdjęcia: Alice Choi)

Teraz mieszkamy w Madison w stanie Wisconsin, gdzie nasze możliwości wyboru zarówno dla koreańskiego jedzenia, jak i świeżych owoców morza są ograniczone i nie ma miejsca w mieście, które sprawia, że ​​Hwe Dub Bap.

Ale to mnie nie powstrzyma. Mógłbym odebrać moją własną rybę z gatunku Whole Foods, prawda? Niestety, Whole Foods miał lekką czkawkę i nie dostarczył żadnego tuńczyka z gatunku sushi w dniu, w którym miałem wybierać moje miny, i niestety nie było gwarancji, że uda mi się go zdobyć w następnym tygodniu.

To doprowadziło mnie do spotkania z najbardziej wspaniałą małą Japonką o imieniu Tamaki. Tamaki jest właścicielem japońskiego sklepu w Madison o nazwie The Oriental Shop. Ten uroczy mały sklep działa w Madison od ponad 35 lat. Tamaki i jej mąż sprzedają wszelkiego rodzaju japońskie jedzenie i ryby, w tym sushi i dobrze zna jej ryby. Jej dystrybutor jest w Chicago, ale była w stanie zagwarantować, kiedy mogę zdobyć moją rybę do sushi.

Moje spotkanie z Tamaki miało być. Moja szybka przerwa w sklepie przerodziła się w najbardziej zabawną 45-minutową wizytę, a ona nawet dała mi kilka liści shiso, które właśnie wyjęła ze swojego ogrodu, za swoim sklepem, by cieszyć się później.

Jeśli kiedykolwiek będziesz w Madison w stanie Wisconsin, musisz zatrzymać się w sklepie orientalnym i przywitać się.

(Źródło zdjęcia: Alice Choi)

Hwe Dub Bap to jedna z moich ulubionych potraw do jedzenia, a gdy już zdobędziesz swoją rybę z gatunku sushi, niezwykle łatwo ją przygotować. Wybierając ryby z gatunku sushi, wybierz ulubione, ale pamiętaj też o kolorze. Użyłem tuńczyka, łososia i łososia.

Podczas krojenia ryby pokrój pod kątem. Nie martw się, to nie musi być idealne. Wszystko jest wrzucane razem z ryżem i warzywami.

Chcemy poznać lokalny targ rybny i spróbować czegoś nowego!

Koreański mieszany ryż z Sashimi

Służy 2

 • Do sosu gochujang:
 • 1/4 Puchar

  gochujang

 • 1 do 2 łyżka stołowa

  olej sezamowy

 • 1 1/2 łyżka stołowa

  kochanie

 • 1 łyżeczka

  ocet ryżowy brązowy

 • Dla hwe dub bap:
 • 2 kubki

  ugotowany biały, średnioziarnisty ryż

 • 2 kubki

  posiekana zielona sałata

 • 1 do 1 1/2 kubki

  obrane i julienned koreańczyk rzodkiewka lub daikon

 • 1/2

  Angielski ogórek, nieobrane i julienned

 • 1 funt

  różne ryby klasy sushi (można uzyskać 1/4 funta każdego), w plasterkach

 • Olej sezamowy, aby skropić przed podaniem

 • 1 łyżka

  masago, podzielony

 • Mikrogranmy do dekoracji

 • Gim (suszone pieczone wodorosty), drobno rozdrobnione do dekoracji

 • Nasiona sezamu do dekoracji

Aby przygotować sos gochujang, wymieszaj wszystkie składniki w małej i średniej wielkości misce. W razie potrzeby smakuj i dostosowuj dowolne składniki.

Używając dużych naczyń do serwowania, umieść około kubka ryżu w misce. Na wierzchu sałata z zielonego liścia, rzodkiewka i ogórki, układanie warzyw wokół miski. Umieścić sashimi w misce na wierzchu ryżu i skropić niewielką ilością oleju sezamowego. Udekoruj masago, mikro zieleniami, rozdrobnionym gim i sezamem. Wymieszaj w sosie gochujang i ciesz się!

Uwagi do przepisów

Jeśli zbierzesz świeże ryby z gatunku sushi, a jeśli masz długotrwały dojazd do domu, weź ze sobą chłodziarko-zamrażarkę, aby utrzymać ryby w chłodzie.

Jeśli używasz mrożonych ryb typu sushi, rozmrażaj w lodówce dzień wcześniej. Wyjmij z lodówki, pokrój i ciesz się.

Związane z

 • Co to jest Sushi Grade Fish?