(Źródło zdjęcia: Alice Choi)

Uwielbiam upadek. Pogoda się ochładza, moja powolna kuchenka szczęśliwie bierze swoje pół-stałe miejsce na mojej kuchennej ladzie, podczas gdy mój piekarnik zawsze wydaje się być zajęty pieczeniem czegoś. Jest garść wygodnych potraw, które pragnę o tej porze roku, a ten koreański Curry Rice jest jednym z nich.

(Źródło zdjęcia: Alice Choi)

Jako dziecko mam miłe wspomnienia z wchodzenia do naszej kuchni i wąchania curry na kuchence. To był jeden z posiłków mojej rodziny. Dla mojej matki było to nierozsądne, ponieważ wiedziała, że ​​my wszyscy wyczyścimy nasze miski, jeśli to zrobi.

Dopiero gdy byłem trochę starszy i na studiach dowiedziałem się, jak łatwo było zrobić to curry. Moja mama nigdy nie robiła zamieszania w kuchni i zawsze wydawała mi się tak swobodna podczas gotowania – ponieważ smakowała tak dobrze, myślę, że po prostu założyłem, że curry trwało wiele godzin. Fakt, że używa krótkich żeber wołowych jest również mylący – często myślimy o tym kroju dla wolno gotowanych braise, ale krótkie żeberka są również świetne w szybkich potrawach, takich jak ten! Całe to curry zajmuje około 20 minut.

Nadziewane kawałkami marchwi, ziemniaków i wołowiny i podawane na białym ryżu, zawsze opuszczałem stół, czując się pełny i szczęśliwy. Koreański ryż curry nie jest tak pikantny jak indyjskie curry, więc uważam, że to łagodne danie jest trochę bardziej przyjazne dla dzieci.

(Źródło zdjęcia: Alice Choi)

Jesienią lubię mieszać i dodawać słodkie ziemniaki do tego curry, co bardzo mi się podoba. To danie jest naprawdę uniwersalne i możesz dodać prawie wszystko: cukinię, kalafior, kukurydzę lub paprykę. Zachęcam też do spróbowania tego z kimchi na boku. To jest perfekcja.

(Źródło zdjęcia: Alice Choi)


Koreański Curry Rice

Służy od 4 do 6

 • 2 łyżka stołowa

  olej sezamowy

 • 1 funt

  bez kości, krótkie żeberka, pocięte na 1-calowe kostki

 • 1

  średnia cebula, pokrojona w kostkę

 • 2

  średnia marchew, obrana i pokrojona w kostkę

 • 2

  małe czerwone lub żółte ziemniaki, obrane i pokrojone w kostkę

 • 1/2

  duże słodkie ziemniaki, obrane i pokrojone w kostkę

 • 3 kubki

  woda

 • 1 paczka

  (100 gramów) Koreański curry w proszku (patrz notatka do przepisu)

 • Szczypiorek pokrojony w kostkę, do dekoracji

 • Biały ryż gotowany na parze, do podania

 • Kimchi, aby służyć

Ogrzać olej sezamowy na średnim ogniu w dużej doniczce lub w holenderskim piekarniku. Dodaj bez kości wołowe z krótkimi żeberkami i pokrojoną w kostkę cebulę i podsmażaj, aż wołowina będzie ładnie przyrumieniona ze wszystkich stron, 4 do 5 minut.

Dodaj do garnka marchewki, ziemniaki, słodkie ziemniaki, wodę i curry w proszku i dobrze wymieszaj. Doprowadzić do wrzenia, a następnie obniżyć do średniego zagotowania i gotować przez kolejne 8 do 10 minut lub do momentu, aż ziemniaki zostaną ugotowane. Podawaj na parze ryż i udekoruj pokrojonym w kostkę szczypiorkiem i kimchi na boku.

Uwagi do przepisów

Koreański pakiet curry w proszku (kupuję markę Ottogi) można kupić na dowolnym rynku azjatyckim lub koreańskim sklepie spożywczym, a nawet online.