(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Jeśli spędzasz czas lub nawet jesteś zdalnie związany z pisarzem, musisz wiedzieć, że jesteś uczciwą grą o materiał. Mój mąż od prawie 15 lat wie o tym aż za dobrze, a radosna godzina w tym tygodniu udowadnia to jeszcze raz.

(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Chociaż nigdy nie widziałem krwi pomarańczowej, dopóki nie miałem dwudziestu lat i nie byłem w szkole kulinarnej, mój pół-Sycylijski mąż jadł je, odkąd był dzieckiem. Kilka lat temu odwiedziliśmy jego sycylijską rodzinę i byłem zachwycony, gdy okazało się, że mają gaj pomarańczowy na ich podwórku.

(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Zwykle wycinam pomarańcze z krwi na segmenty do sałatek lub po prostu jem jako przekąskę, ale w tym tygodniu okazało się, że mieszanie ich soku z tequilą i napełnianie szklanki soda z krwi pomarańczowej sprawia, że ​​szczęśliwe połączenie narodów i jeden pyszny koktajl.

Ten koktajl jest inspirowany przez ukochany koktajl Paloma, miksturę tequili, sok grejpfrutowy, świeżo wyciśniętą limonkę i Jarritos (grejpfrutowy napój gazowany). Moja wersja otrzymuje sycylijską odmianę pomarańczowych pomarańczy jako swój wpływ. To idealny łyk każdego miłośnika krwi pomarańczowej – wyciskanie świeżego soku z pomarańczy krwi naprawdę dopełnia obrazu, jeśli masz go, ale soda z pomarańczy jest również pysznym koktajlem we własnym.

Oto mieszanie kultur w shakerze do koktajli, bajeczna happy hour w niecałe 10 minut i zawsze szczęśliwa.

(Źródło zdjęcia: Maureen Petrosky)

Koktajl z Palermo

Służy 1

  • 2 do 3 uncje

    Tequila

  • Sok z 1/2 wapna

  • Sok 1/2 krwi pomarańczowy, opcjonalnie

  • 3 uncje

    soda pomarańczowa z krwi

  • Wapno klina do dekoracji

W shakerze koktajlowym wypełnionym lodem połącz tequilę, sok z limonki i sok z pomarańczy. Wstrząsnąć, aż dobrze schłodzone. Odcedź do szklanki wypełnionej lodem, na wierzch z sodą z krwi krwistej i udekoruj limonkowym klinem.

Uwagi do przepisów

Jeśli podoba Ci się Palermo, sprawdź te inne koktajle tequili: The Paloma and the Pink Paloma.