W regularnych cotygodniowych obrzędach znajdziesz kurczęce uda i nie bez powodu – ta niedroga krój jest bogata i pełna możliwości. A kiedy wrzucisz sos z trzech składników, to mój sposób na szybki obiad na stole.

Podczas gdy lista składników tego sosu jest krótka, nie pozwól, aby Cię to zmyliło – na pewno nie skąpi w smaku. I upewnij się, że podczas serwowania łyżka pozostała w sosie na patelni.

Jeśli chcesz uzyskać przewagę, możesz wymieszać sos razem do dnia następnego. Jeśli to twój plan, polecam również zmieszanie go z kurczakiem, aby marynować przez noc w lodówce. To nie jest konieczne, ale da ci bardziej aromatyczne mięso.


Klopsik z klonu musztardowego

Służy 4

 • 1/3 Puchar

  syrop klonowy

 • 1/4 Puchar

  musztarda Dijon

 • 1 łyżka

  ocet jabłkowy

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • 2 funty

  bez kości, bez skóry (4 do 6 ud)

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 400 ° F.

Wymieszaj syrop klonowy, musztardę, ocet, sól i pieprz w dużej misce. Dodaj kurczaka i podrzuć, aby się połączyć, dzięki czemu są w pełni pokryte.

Przenieś kurczaka wraz z sosem do 9×13-calowego naczynia do pieczenia i ułóż w jednej warstwie. Piec, aż kurczak będzie lekko rumiane i zarejestruje temperaturę wewnętrzną 165 ° F, 20 do 25 minut. Natychmiast podawaj.

Uwagi do przepisów

Wykonaj z wyprzedzeniem: Sos można przygotować do 1 dnia i przechowywać w zadaszonym pojemniku w lodówce. Możesz też po prostu marynować kurczaka w sosie i przechowywać w lodówce, aż będziesz gotowy do upieczenia.

Przechowywanie: Przechowuj resztki kurczaka w zadaszonym pojemniku w lodówce do 3 dni.