Patrząc na paczkę ravioli z serem w sklepie spożywczym na kolację, wiedz, że może ona iść w dwóch różnych kierunkach. Ugotuj i wrzuć do niego słoik z marinara, a otrzymasz coś prostego i satysfakcjonującego, choć trochę mało inspirującego. Lub, karmelizuj niektóre figi w brązowym maśle, chrupiąc trochę szynki, i wrzuć makaron do całej przepysznej mieszanki, a masz coś poważnego i imponującego. Aha, i to nie zajmie więcej czasu.

Karmelizowane figi i ravioli: Obejrzyj wideo

Dinner Party-Worthy Pasta w mniej niż nie ma czasu

To rodzaj makaronu, który chcę podawać przyjaciołom, rodzinie lub szczerze wszystkim, z kim mogę wyciągnąć z ulicy i usiąść przy moim stole. Jest luksusowy, zaskakujący i pocieszający w tym samym czasie.

(Image credit: Brie Passano)

Podczas gdy ravioli gotuje, roztopić masło na patelni, dodać rozmaryn i ćwiartki świeżych fig i pozwolić wszystkiemu gotować, aż masło stanie się złotobrązowe i pachnie pachnącym. Wrzuć makaron z tym słodkim i orzechowym sosem, skończ go słonymi kawałkami chrupiącego prosciutą, a na koniec przygotuj się na obiad.


Karmelizowane figi i ravioli z rozmarynem brązowym masłem i chrupiącą szynką

Służy 4

 • 4

  cienkie plasterki prosciutto

 • 2

  (9 uncji) pakuje ravioli z serem świeżym

 • 5 łyżka stołowa

  masło niesolone

 • 6

  świeże figi, poćwiartowane w łodydze

 • 1 łyżka

  grubo posiekane świeże liście rozmarynu

 • Sól koszerna

 • Świeżo zmielony czarny pieprz

Podgrzać dużą patelnię na średnim ogniu. Dodaj prosciutto w jednej warstwie i gotuj do curlingu i lekko zrumienione pod spodem, około 2 minut. Odwróć i pozwól gotować, aż zrumienią się po drugiej stronie, około 2 minut więcej. Przenieść prosciutto do ręczników papierowych, aby odcedzić. Nie myć patelni.

Doprowadzić do garnka duży garnek solonej wody i gotować ravioli z serem zgodnie z instrukcją pakowania.

Tymczasem, używając tej samej patelni, roztop masło na średnim ogniu. Dodaj figi i rozmaryn. Gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż brązowe masło i figi zmiękną i karmelizują trochę, około 3 minut. Dopraw solą i pieprzem.

Użyj patelni lub łyżki ze szczeliną, aby przenieść ravioli na patelnię. Dodaj 1/4 szklanki wody z makaronem i gotuj na wolnym ogniu, delikatnie podrzucając, aż sos nieco zgęstnieje i równomiernie pokrywa makaron, 1 do 2 minut. Przenieś do misek serwujących i rozpakuj chrupiące prosciutto na każdą porcję.

Uwagi do przepisów

Zamrażające ravioli: Niegotowane paczki ravioli z serem można zamrozić do 2 miesięcy. Ugotuj ravioli zamrożone, dodając minutę lub więcej czasu gotowania.

Przechowywanie: Resztki będą przechowywane w lodówce przez okres do 3 dni.

Kredyty stylisty

 • Stylizacja żywności według Barrett Washburne