Kandyzowane słodkie ziemniaki nie są dodatkiem, który łyżka nałożysz na talerz, aby uzyskać pełnowartościową dawkę warzyw. W rzeczywistości, przy odrobinie bitej śmietany, można je zaliczyć do deseru. Ale serwujemy je obok indyka i pieczone brukselki dla tej mieszanki smaków, która sprawia, że ​​talerz Święto Dziękczynienia jest tak kolorowy i urozmaicony.

Aby dodatkowo wzmocnić słodycz pieczonych słodkich ziemniaków, te spluki są skąpane w maślanym brązowym polewce cukrowej, która pozostawia im połyskliwy połysk.

(Image credit: Lauren Volo)

Sok ananasowy do glazury ze słodkości

Powalająca glazura dla tych słodkich ziemniaków jest zrobiona z masła, brązowego cukru i soku z ananasa. Dodany cukier w soku pomaga szybko zrazić ten sos i nadaje tej warstwie dodatkową warstwę smakową. Jeśli chcesz wycisnąć trochę słodyczy, dodaj odrobinę soku z cytryny do mieszanki glazury przed podaniem.


Kandyzowane słodkie ziemniaki

Służy od 8 do 10

 • 4 funty

  słodkie ziemniaki (około 5 średnich), obrane

 • 1/2 Puchar

  niesłodzony sok ananasowy

 • 4 łyżka stołowa

  masło niesolone

 • 1 Puchar

  zapakowany lekki brązowy cukier

 • 1 łyżeczka

  mielony cynamon

 • 1/4 łyżeczka

  zmielona gałka muszkatołowa

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

Potnij ziemniaki na pół poprzecznie. Przetnij każdą połowę na ćwiartki.

Umieść ziemniaki w dużym rondlu i przykryj zimną wodą. Doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu, a następnie gotować na wolnym ogniu, zmniejszając w razie potrzeby ciepło, aż ziemniaki będą ledwie widelcowe, od 3 do 5 minut. Odcedź ziemniaki i odłóż na bok.

W międzyczasie połącz sok z ananasa, masło, cukier, cynamon, gałkę muszkatołową i sól w szerokiej, wysoko-sidedowej patelni na średnio wysoką temperaturę. Mieszaj ciągle, aby rozpuścić cukier. Doprowadzić do wrzenia, a następnie dodać ziemniaki. Gotować, mieszając od czasu do czasu, aż ciecz zostanie zmniejszona i zagęściła, tworząc szkliwo nad ziemniakami, 10 do 12 minut. Natychmiast podawaj.

Uwagi do przepisów

Wykonaj z wyprzedzeniem: Ziemniaki można ugotować do 1 dnia wcześniej. Ochłodzić do temperatury pokojowej, a następnie przechowywać w hermetycznym pojemniku w lodówce.

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.