(Źródło zdjęcia: Kimberley Hasselbrink)

Oto ostateczny przepis w naszej serii świeżych pomysłów na sałatę. Było fajnie przeglądać niektóre z naszych ulubionych książek kucharskich, szukając chrupiących, chrupiących receptur sałatkowych, które oferują nowy zwrot w tej podstawowej zieleni.

I, och, chłopcze, możemy uratować to, co najlepsze na koniec. Ten przepis może wyglądać trochę dziwnie na powierzchni, trochę niespodziewany, ale powiem ci: w tym tygodniu zjadłem ten 10-minutowy smażony frytek i jest on również w menu na następny tydzień.

(Źródło zdjęcia: Kimberley Hasselbrink)

Gdy zatrzymaliśmy się przed tą receptą podczas naszych peregrynacji, pojawiły się pytania. Czy to sałatka? Stymulować? Co jest gorący sos wołowy?

Odpowiedź jest prosta: smażymy imbir i czosnek z mieloną wołowiną, a następnie dodajemy bogaty i orzeźwiający ocet i sos sojowy, i pozwalamy mu spłynąć do gęstego, mięsistego sosu. Wrzuć ją z rozdartymi garściami z romaine, a wynikiem jest częściowo zwiędłe, częściowo chrupiące, pikantne, mięsiste, aromatyczne danie z sałaty na gorąco.

Autorzy wyjaśniają, że natknęli się na tę sałatkę w Mongolii Wewnętrznej, “miejscu, w którym spotykają się światy syberyjskie i mongolskie i mieszają się z tradycjami ludzi, którzy przenieśli się do regionu z wielu innych części Chin. Wiesz, czy to jakiś rodzaj fusion, być może pokazujący rosyjskie wpływy, ale wiemy, że jest niezwykły i bardzo atrakcyjny.

Odwołanie się nawet nie zaczyna go obejmować. Jego magiczny. A skoro ten “sos z wołowiny wzbogacony w ocet” łączy się w 10 minut na płasko, możesz dodać “szybki i łatwy” do magiczny, zbyt.

Testowanie notatek

Byłem bardzo zaintrygowany tym przepisem: co to jest gorący dressing z wołowiny? I rzucona z sałatą? Cóż, było pyszne w bardzo domowym, satysfakcjonującym sposobie. To tylko kilka prostych składników, ale wszystko, co chciałem zrobić, to jeść surowy sos mielonej wołowiny, który pokrywa się i zanurza w liściach romaine. Zaufaj mi ten raz.

Christine, czerwiec 2015


Jeffrey Alford & Sałatka sałata Naomi Duguid z dressingiem z gorącej wołowiny

Służy 4

 • Około 4 upakowanych kubków z grubo rozdartą sałatą rzymską (patrz Uwaga)

 • W przypadku opatrunku na gorącą wołowinę:
 • 1 łyżka

  olej arachidowy lub olej roślinny

 • 1 łyżka

  mielony czosnek

 • 1 łyżka

  mielony imbir

 • 1/2 funt

  (1 pakowany kubek) mielona wołowina

 • 1/2 łyżeczka

  sól lub do smaku

 • 1 łyżka

  sos sojowy lub do smaku

 • 1 łyżka

  Ocet Jinjiang (czarny ryż) lub do smaku

 • 1/2 Puchar

  ciepła woda

 • 2 łyżeczki do herbaty

  skrobia kukurydziana

 • 1 łyżka

  zimna woda

 • 1/2 łyżeczka

  prażony olej sezamowy

Umieść sałatę w szerokiej salaterce lub daniu i odłóż na bok.

Aby przygotować gorący sos wołowy, umieść wok lub ciężką patelnię na średnim ogniu. Gdy jest gorący, dodaj olej i zawiruj, aby pokryć dno patelni. Wrzuć czosnek i smaż przez 10 sekund, następnie dodaj imbir. Smażyć na średnim do średnim ogniu, aż lekko zmięknie i zacznie zmieniać kolor.

Dodaj mięso i użyj łopatki, aby je rozbić, aby nie było w ogóle grudek, a następnie dodaj sól i smaż, aż mięso zmieni kolor. Dodaj sos sojowy i ocet i mieszaj, aby zmiksować. Dodaj ciepłą wodę i zamieszaj. (Opatrunek na gorącą wołowinę można przygotować do tego momentu i odstawić na 20 minut.) Gdy jesteś gotowy do kontynuowania, przynieś opatrunku do wrzenia.)

Podczas gdy mieszanka do zaprawiania wołowiny dochodzi do wrzenia, umieść skrobię kukurydzianą w małej filiżance lub miseczce i zamieszaj zimną wodę, aby uzyskać gładką pastę. Gdy ciecz będzie bulgotać na patelni, zmieszać mieszankę skrobi kukurydzianej, dodać do patelni i mieszać przez około 1 minutę; płyn gęstnieje i staje się gładszy.

Jeśli chcesz, posmakuj soli i dodaj odrobinę soli lub sosu sojowego. Dodaj olej sezamowy i wymieszaj jeden raz, a następnie wlej gorący sos do sałaty. Natychmiast wyrzuć sałatkę, aby odsłonić wszystkie zielenie do gorącego sosu. Podaj natychmiast (lub zobacz notatkę).

Uwagi do przepisów

Jeśli użyjesz sałaty rzymskiej, sałatka będzie dobrze schrupać, a także kilka zwiędłych miękkich tekstur przy pierwszym serwowaniu. Uwielbiamy kontrast. Jeśli wolisz delikatniejszą konsystencję, pozwól sałatce stać przez 5 minut przed podaniem, aby dać greensom więcej czasu na zmiękczenie w ciepłym sosie lub użyj sałaty liściastej zamiast romaine.

Przedrukowane za zgodą z Za Wielkim Murem Naomi Duguid i Jeffrey Alford, copyright © 2008. Wydawca Artisan.