(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Bezmleczni przyjaciele, teraz macie powód do radości: Ajerkoniak bez mleka może być waszym celem na popijanie tego świątecznego sezonu! Chociaż wciąż zawiera jaja – w końcu jest to ajerkoniak, a jaja nie są uważane za nabiał – znaleźliśmy idealną kombinację mleczek na bazie roślin, przypraw wakacyjnych i substancji słodzących, które są tak samo bogate i satysfakcjonujące jak jego tradycyjny odpowiednik. A najlepsza część? Wszystko, co musisz zrobić, to wrzucić wszystko do blendera i odpocząć – bez starzenia się i skomplikowanego procesu!

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Łagodny aromat mleczka migdałowego pomaga naśladować smak śmietanki, ale brakuje mu bogactwa, czyli mleka kokosowego, które dodaje grubości, ciała i równowagi. Ten ajerkoniak jest wzbogacony o odpowiednią ilość burbona, brandy lub ciemnego rumu, aby przebić się przez bogactwo, ale nie może być zbyt przytłaczający, ale nie krępuj się, jeśli chcesz po prostu spożywać własne napoje. I chociaż osobiście uwielbiam smak syropu z agawy, ponieważ jest bardzo lekki i neutralny, można zamiast tego użyć miodu lub syropu klonowego – po prostu wiedz, że mają odważniejsze smaki, które posmakujesz w gotowym ajerkoniaku.

Sporządzenie tego napoju jest tak proste, jak zmieszanie wszystkiego z dużą ilością wanilii, cynamonu, ziela angielskiego i świeżo startej gałki muszkatołowej. Chill w dzbanku blendera aż do zimna, a następnie zmieszaj ponownie, aby połączyć wszystko tuż przed podaniem. Piękno tego polega na tym, że możesz zrobić kilka porcji przed czasem, schłodzić je i po prostu połączyć ponownie dzban na duże spotkanie.

Odkurzyć każdą szklankę jeszcze bardziej świeżo startą gałką muszkatołową, co naszym zdaniem jest obowiązkowe, a Twoi goście będą mieli wrażenie, że to, co pili, jest w rzeczywistości pozbawione mleka.

Jajka bez mleczarni

Służy od 4 do 6

 • 2 1/4 kubki

  niesłodzone mleko migdałowe

 • 1

  (13 do 14 uncji) może pełnotłuste mleko kokosowe

 • 1/2 Puchar

  bourbon, brandy lub ciemny rum (opcjonalnie)

 • 1/3 Puchar

  syrop z agawy, syrop klonowy lub miód

 • 4

  duże żółtka

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1 łyżeczka

  mielony cynamon

 • 1 łyżeczka

  świeżo startej gałki muszkatołowej plus więcej do serwowania

 • 1/8 łyżeczka

  mielony ziele angielskie

Umieść wszystkie składniki w blenderze lub robocie kuchennym i mieszaj na dużych obrotach, aż będą bardzo lekkie i spienione, około 1 minuty. Przechowywać w lodówce dzban, aż ajerkoniak zostanie dokładnie schłodzony przed podaniem, około 4 godzin. Zmiksuj ponownie na krótko, aby się połączyć, a następnie podawaj w szklankach z dodatkiem świeżo startej gałki muszkatołowej.

Uwagi do przepisów

Wykonaj naprzód: Ta ajerkoniak może być przygotowany do 1 dnia wcześniej i przechowywany w lodówce. Zmiksuj ponownie przed podaniem.

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce przez okres do 2 dni. Zmiksuj ponownie przed podaniem.