(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Ostatnio otrzymywałem wiele próśb o przepisy na ryby, więc dziś pomyślałem, że powrócę do tej bardzo prostej, bardzo szybkiej kolacji, która zapewni ogromny smak w niezawodny pakiet.

Ryba gotuje się tak szybko – to danie jest tak wygodne dla tych ostatnich posiłków. To był jeden z moich pierwszych “dorosłych” przepisów, szybki posiłek na pracowite wieczory po pracy. Często się do tego zwracam, gdy mieszkam sam lub ze współlokatorami. Nigdy nie zawiodła, dzięki świeżym, aromatycznym smakom kolendry, imbiru i sezamu.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Jest słodka i pikantna, słona z sosu sojowego i topi się w środku. Z pewnością nie jest to najładniejsze danie, ale jest takie szybkie, och, takie łatwe, i och tak dobre.

O Tilapii i zrównoważonym rozwoju

Dla zrównoważonego rozwoju najlepszym wyborem jest tilapia tilapia hodowana w warunkach domowych. Tilapia dobrze dostosowuje się do rolnictwa, a tilapia w rolnictwie domowym stanowi tylko około 10% dostępnej w handlu tilapii, jest to najbardziej przyjazny dla środowiska wybór, według Monterey Bay Seafood Watch. Dobrą alternatywą jest tilapia hodowlana z Ameryki Środkowej lub Południowej. Najlepiej unikać tilapii z Tajwanu i Chin.

→ Czytaj więcej: Tilapia w restauracji Monterey Bay Seafood Watch

Każdy cienki filet rybny również działałby w tym przepisie; tilapia nie jest tu jedyną opcją.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)


Imbir i Cilantro pieczone Tilapia

Służy 2

 • 1 funt

  filety z tilapii lub inny cienki filet z ryby

 • Koszerna sól i świeżo zmielony pieprz

 • 3

  ząbki czosnku, obrane i rozbite

 • 1-calowy kawałek świeżego imbiru, tarty (około 1 łyżki stołowej)

 • 1

  papryka jalapeño, z grubsza posiekana (opcjonalny)

 • 1/3 Puchar

  z grubsza posiekane liście kolendry

 • 1/4 Puchar

  białe wino

 • 2 łyżka stołowa

  sos sojowy (lub bezglutenowy tamari)

 • 1 łyżeczka

  olej sezamowy

 • Scallions, posiekany do dekoracji

 • Dodatkowe kolendry, do dekoracji

Podgrzać piekarnik do 475 ° F. Pokrój ryby na sucho, lekko przypraw solą i pieprzem i ułóż w ceramicznym lub szklanym naczyniu o wymiarach 9×9 cali lub 8 x 8 cali.

Połączyć czosnek, starty imbir, posiekane jalapeño, kolendrę, białe wino, sos sojowy i olej sezamowy w małym robotniku. Przetwarzaj do momentu połączenia. (Alternatywnie możesz drobno posiekać lub zetrzeć czosnek, imbir, jalapeño i kolendrę w moździerzu i tłuczku, a następnie ubić razem z płynnymi składnikami).

Polać sosem nad rybę, trochę ją pocierając. Piec przez 8 do 10 minut lub do momentu, gdy ryba będzie łatwo się płatkować i gotować. Będzie bardzo wilgotny, a nawet trochę galaretowaty.

Podawać natychmiast na brązowym ryżu lub orzo, przyozdobionym dodatkowymi scallionami i kolendrą.

Uwagi do przepisów

Ten przepis został pierwotnie opublikowany 14 czerwca 2007.