(Źródło zdjęcia: Elizabeth Stark)

Jeśli lato jest sezonem pełnym odkryć, kolorów i nieoczekiwanych smaków, zima może przypominać paradę niemal identycznych sękatych korzeni i włóknistych zieleni. W celu zwalczania monotonii kulinarnej opieram się na dwóch strategiach: kup wszystkie cytrusy i połóż świeże zioła.

(Źródło zdjęcia: Elizabeth Stark)

Od grejpfruta do mandarynek, żywe tropikalne owoce są kojące dla duszy. Jeśli chodzi o zioła, uważam, że są dobrym sposobem na odtworzenie w inny sposób powtarzalnych smaków i śpiewają zimne przepisy.

Czytaj więcej: 5 owoców cytrusowych do wypróbowania tej zimy

Ta sałatka jest zwodniczo prosta. Mieszanka rubinowego grejpfruta i Cara Cara oraz mandarynek to główny składnik, ale złożone smaki pochodzą z podrzucania owoców ze świeżym estragonem, pietruszką i wiosenną mieszanką ubranych w nieodparcie dymny sos tahini. Cytrusy i zioła: lekarstwo na zimową nudę.

Herbedowa sałatka cytrusowa z dressingiem Tahini i zieleniną

Służy 4

W przypadku opatrunku tahini:
1 duża szalotka, mielona
Drobno tarta skórka z 1 mandarynki plus 1/4 szklanki soku

1 łyżka świeżo wyciśniętego soku z cytryny


1 łyżka miodu


1/4 łyżeczki drobnej soli


1/4 łyżeczki chili w proszku


3 łyżki tahini

Woda, w razie potrzeby

Na sałatkę:
1 grejpfrut rubinowy
1 Cara Cara pomarańczowy
1 mandarynka

2 łyżki świeżych liści estragonu, mielone


1 łyżka świeżych liści pietruszki, mielona


4 szklanki mieszanki wiosennej lub sałaty dla dzieci


1/4 szklanki ariesów granatu (opcjonalnie)

Świeżo zmielony czarny pieprz

Przygotuj sos: Umieść szalotkę, skórkę mandarynkową i sok, sok z cytryny, miód, sól i proszek chili w małej misce i wymieszaj, aby połączyć. Odłóż na 5 minut, aby dać szalotki czas na marynowanie. Ubij tahini, aż mieszanina zostanie zemulgowana. Jeśli opatrunek jest zbyt gęsty, dodaj rzadką chmurę wody.

Zrób sałatkę: Aby przygotować cytrusy, przyciąć górną i dolną część każdego kawałka owoców. Następnie, przy uderzeniach w dół, cięcie pozostawia się odkleić w paski, usuwając skórkę i białą rdzę i odsłaniając miąższ owoców cytrusowych. Odetnij pozostały rdzeń. Pokrój owoce cytrusowe na krzyż w rundy o grubości 1/2 cala. Posyp estragonem i pietruszką po obu stronach rund cytrusowych.

Umieść zielenie w średniej misce. Skropić kilkoma łyżkami sosu i podrzucić. Ułóż zielenie na talerzu lub talerzu, a na górze rundy cytrusowe. Dokończ kolejną mżawką sosu tahini, posyp je granatowymi łupkami, jeśli używasz, i skończ z kilkoma skrętami świeżo zmielonego pieprzu.

Uwagi do przepisów

Wykonaj z wyprzedzeniem: Sałatkę najlepiej spożywać na świeżo, ale owoce cytrusowe można kroić w plastry, a opatrunek można przygotować do 2 dni i przechowywać oddzielnie w lodówce..