(Image credit: Lauren Volo)

Grillowany kurczak może się obracać podczas letniej rutyny. Jest to szybkie, łatwe i przyjemne dla tłumu. Ale z pewnością może stać się nudny po pewnym czasie, jeśli rzucasz mięso w tę samą oliwkową tygodnię tydzień w tygodniu. Oto, jak to urozmaicić.

(Image credit: Lauren Volo)

Zrób szybki Chimichurri

Chimichurri, sos z Argentyny, składa się z mieszanki ziół, takich jak pietruszka, kolendra i mięta, które są mieszane z czosnkiem, oliwą z oliwek i octem. Rezultatem jest herby z odpowiednią ilością tang do pokrojenia bogatego mięsa. Tradycyjnie podawany z grillowanym stekiem ze spódnicy, jest również doskonałym towarzyszem grillowanych udek z kurczaka.

Spakuj dodatkowy aromat w kurczaka

Pewnie, możesz grillować równinę i po prostu podawać sos chimichurri wraz z gotowanym mięsem, ale podrzucając mięso z odrobiną sosu przed to grillowane gwarantuje, że aromatyczny sos będzie wchłaniał każdy zakątek kurczaka. Oczywiście powinieneś również łyżką pozostałego sosu nad ugotowanym mięsem – to zbyt pyszne, aby nie.


Grillowane udka z kurczaka z chimichurri

Służy od 4 do 6

 • 1

  pakowane świeże liście pietruszki

 • 1/2 Puchar

  zapakowane świeże kolendry

 • 1/4 Puchar

  pakowane świeże liście oregano

 • 1/2 Puchar

  Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

 • 2 łyżka stołowa

  sok cytrynowy

 • 4 łyżeczki do herbaty

  czerwony ocet winny

 • 2 goździki

  czosnek, mielony

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • płatki czerwonej papryki

 • 2 funty

  kościane, udka z kurczaka

Umieść pietruszkę, kolendrę, oregano, oliwę z oliwek, sok z cytryny, ocet, czosnek, sól i szczyptę płatków czerwonej papryki w mikserze lub robocie kuchennym wyposażonym w przystawkę do ostrzy. Pulsować kilka razy, aż zmieszany, ale nadal trochę gruby.

Umieść uda kurczaka w dużej misce. Dodaj 1/4 szklanki chimichurri i wrzucić do połączenia. Przenieś pozostałe chimichurri do miski.

Podgrzać zewnętrzny grill gazowy lub patelnię z grillem do średnio wysokiej temperatury lub podgrzać zewnętrzny grill węglowy do pośredniego grillowania. Połóż kurczaka skórką do dołu na grillu (bezpośrednie podgrzewanie, jeśli grillujesz na węglu drzewnym) i gotuj w spokoju i bez przykrycia, aż skóra będzie chrupiąca i złotobrązowa, około 5 minut. (Odrzuć resztki marynaty chimichurri.) Odwróć kurczaka i grilluj, aż druga strona będzie rumiana, od 4 do 5 minut więcej.

Zredukuj ciepło do średniego poziomu lub przenieś kurczaka na pośrednie ciepło, jeśli używasz grilla z węglem aktywnym. Przykryj kratkę (lub luźno przykryj folią, jeśli korzystasz z maty grilla) i grilluj, aż kurczak zostanie ugotowany i zarejestruje 165 ° F na termometrze odczytywanym natychmiast w najgrubszej części mięsa, 15 do 20 minut. Przenieś kurczaka na półmisek do serwowania i odpocznij przez kilka minut. Podawaj z pozostałym sosem chimichurri.

Uwagi do przepisów

Wykonaj z wyprzedzeniem: Chimichurri można przygotować nawet do 1 dnia i przechowywać w hermetycznym pojemniku w lodówce z plastikową folią dociśniętą do powierzchni, aby nie brązowieć.

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.