(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

Jestem w Los Angeles od tygodnia i już trzy razy grilowaliśmy karczochy. Podczas gdy ziemia w mojej szyi lasów na wschodzie wciąż chrapie przez zimowy sen, rolnictwo jest tutaj pełne. Biorąc pod uwagę ciepłą pogodę, zdecydowaliśmy się na grilowanie jak najwięcej, więc skończyliśmy ssanie na grillu. To nadaje przyjemnej chrupiącej konsystencji krawędziom (myśl, że chipsy ziemniaczane!) I dymiącemu smakowi, którego nie można wydostać z garnka z wrzącą wodą.

(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

Grillowane karczochy

Służy od 6 do 8

 • 3

  całe karczochy

 • 1

  cytrynowy

 • 1 łyżka

  Sól

 • 1 łyżka

  całe ziarna pieprzu

 • 4 do 6 goździki

  czosnek

 • 3 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

Jeśli używasz grilla, który musi zostać uruchomiony z wyprzedzeniem, przygotuj ogień.

Napełnij garnek wodą – wystarczająco głęboką, aby karczochy mogły się całkowicie unieść – i doprowadzić do wrzenia.

Przyciąć końce karczochów i pokroić karczochy na pół wzdłuż. Ustaw je, przyciąć do dołu, na talerzu lub desce do krojenia.

Zest cytrynę i zarezerwuj zapał. Pokrój cytrynę na pół. Zmiażdż czosnek.

Gdy woda się zagotuje, wyciśnij cytryny i wrzuć skórki do wody. Dodaj sól, pieprz i czosnek. Delikatnie opuść połówki karczocha we wrzącą wodę i zmniejsz ogień, aby gotować na wolnym ogniu. Gotuj, aż liście odciągną, gdy delikatnie pociągniesz, od 15 do 20 minut, obracając karczochy ponad połowę.

Usuń karczochy za pomocą szczypiec i osusz na ręczniku. Po ostygnięciu na tyle, aby się poradzić, wyjąć i wyrzucić rozmazany dławik i posmarować wyciętą stronę oliwą z oliwek. Połóż je na grillu i ugotuj około 3 minuty, aż utworzą się znaki grilla.

Podawać karczochy na talerzu z roztopionym masłem lub aioli.