Ta staroświecka wersja sernika była podstawą w mojej rodzinie tak długo, jak długo żyłem. Wypełnienie jest mniej słodkie niż większość serników, ale za to odpowiada cukrowa skorupa z krakersów graham. Jednak kiedy w końcu spojrzałem na przepis mojej starej rodziny w książce kucharskiej, byłem zaskoczony tym, co znalazłem.

Kiedy po raz pierwszy spróbowałem niesławnego tortu serowego mojej babci, zdziwiłem się, że jej karta z przepisami dawała jadalny produkt. Moja babka była znana z tego, że przygotowywała przepisy kulinarne, podwajając skórkę cytryny i przecinając cukier w połowie..

Pozwoliłem, by torte ostygł, wstrzymałem oddech, kiedy wypuściłem formę wiosennej formy i ku mojemu zaskoczeniu rzecz była doskonała. Plasterek ujawnił, że skorupa była równa, nadzienie było doskonale ugotowane, a jaskrawe pistacje dodały jeszcze koloru szarej, brązowej polewce. Poczułem ulgę, ale także ciekawość.

Niedawno zacząłem przeglądać jedną z jej dobrze zużytych książek kucharskich. A na stronie, na widoku, był przepis na serowy tort. Ten sam przepis na tort z serem. To, co uważałem za przepis rodzinny, skrupulatnie ulepszone i zmienione przez lata, znalazłem słowo w słowo w książce kucharskiej.

To prawda, niektóre terminy były nieco przestarzałe (np. Sól), ale składniki były dokładnie takie same. I po to, aby sam przepisać (i nałożyć na niego pewne roszczenia), zmieniłem od tego kilka pomiarów. Ale nadal, jakiś rodzinny sekret!

Teraz śmieję się z tego odkrycia, zwłaszcza, że ​​wiem, że jestem niewolnikiem przepisów w mojej własnej kuchni. Mogę tylko uwierzyć, że znalezienie tak zwanego sekretnego przepisu wydrukowanego w książce jest ostatecznym dowodem, że nie upuszczam daleko od rodzinnego kulinarnego drzewa. I tak jak ja, znała dobry przepis, kiedy ją zobaczyła.

Tort serowy
adaptacja książki The Settlement Cookbook autorstwa pani Simon Kander

Do skorupy
2 szklanki okruchów krakersa graham
1 szklanka cukru
1 łyżeczka cynamonu
1/2 szklanki masła, stopiony

Do napełniania
6 jaj
1 1/2 szklanki cukru
1/8 łyżeczki soli
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżka skórki cytrynowej
1 szklanka ciężkiego kremu
36 uncji sera twarogowego twarogowego
6 łyżek mąki
1/4 szklanki posiekanej pistacji

Rozgrzej piekarnik do 325 stopni Fahrenheita.

Aby uzyskać skorupę, zmieszaj okruchy krakersa grahamowego z cukrem, cynamonem i roztopionym masłem, aż dobrze się połączą. Odłożyć 3/4 szklanki mieszanki i pozostałą ilość wytłoczyć równomiernie na 9-calowy talerz formy sprężynowej. Odłożyć na bok.

Aby wypełnić nadzienie, w dużej misce ubij jajka i cukier za pomocą miksera elektrycznego, aż puści. Przy niskiej prędkości dodać sól, sok z cytryny i skórkę z cytryny. Wymieszaj śmietanę, twarożek i mąkę. Wymieszać mieszaninę przez sito lub sitko do uzyskania gładkości. Proces ten będzie powolny i frustrujący, ale jest konieczny (myślę, nigdy nie byłem na tyle odważny, aby go pominąć!) Dla ostatecznej tekstury tortu.

Wlać płynną mieszankę do wyłożonej skórą formy wiosennej. Posyp nutową mieszankę krakersów graham na wierzch i na górze pistacjami. Pieczemy przez 1 godzinę lub do końca. Następnie, z niedociągnięciem tortu w piekarniku, wyłącz ogrzewanie, otwórz lekko drzwiczki piekarnika i odczekaj godzinę. Wyjmij z piekarnika, delikatnie uwolnij formę, przekrój i podawaj po całkowitym schłodzeniu.