(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Dla tej super prostej strony, grube kawałki słodkiego ziemniaka są prażone, a następnie odkurzane śnieżną warstwą orzechowego parmezanu, który po kilku minutach pod brojlerem obraca się nieodparcie chrupiącym brzegiem. Uderzenie czosnkiem sprawia, że ​​są jeszcze bardziej pyszne. Zróbcie te słodkie ziemniaki powleczone parmezanem i już nigdy nie wrócicie do zwykłych prażonych słodkich ziemniaków. Sprawią, że staniesz się bohaterem obiadu i rozmową o następnym potluku.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Użyj drobno startego sera dla lepszej powłoki

Wybierz swój ser mądrze; to klucz do sukcesu dzięki temu przepisowi. Podczas gdy ogolone wstążki i grube strzępki parmezanu zawsze są dobrym pomysłem na makaron, nie działają tak dobrze jak powłoka na słodkie ziemniaki. Zamiast tego zacznij od drobno startego parmezanu, aby uzyskać najlepsze rezultaty – wiesz, ten rodzaj, który jest prawie pudrowy. Niezwykle delikatna faktura pokrywa ziemniaki, dzięki czemu każda strona zyskuje trochę orzechowego, tandetnego smaku.

Zetnij to sam, używając najmniejszych otworów na swojej tarce do pudeł lub podążaj za mym ołowiu i podnieś paczkę przetartych rzeczy ze skrzynki ze świeżym serem w sklepie spożywczym.

Czosnkowe słodkie ziemniaki parmezan

Służy od 4 do 6

 • 3

  średnie słodkie ziemniaki (około 2 funty ogółem), pocięte na 1 1/2 cala sześcianów

 • 2 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • 2

  Ząbki czosnku, mielone

 • 1/4 Puchar

  drobno starty parmezan, podzielony

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 425 ° F.

Umieść ziemniaki, olej, sól i pieprz w dużej misce i podrzuć, aby połączyć. Przenieść ziemniaki do obrzeżonej blachy do pieczenia i rozłożyć na jedną warstwę. Piecz przez 15 minut. Odwróć ziemniaki płaską łopatką i gotuj, aż się zrumienią i miękko, około 10 minut więcej.

Wyjmij blachę do pieczenia z piekarnika. Ustaw piekarnik do pieczenia. Posyp ziemniaki czosnkiem i połową sera i wymieszaj, aby dobrze pokryć. Posyp pozostały ser na ziemniaki. Podpieraj aż ser będzie miękki i stopiony, od 1 do 2 minut.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.