(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Co sprawia, że ​​kanapka śniadaniowa jest idealna w mojej książce? Właściwy stosunek ciepłego pieczywa do delikatnego jajka i zawsze dużo sera. Punkty bonusowe, jeśli warzywa również znajdą się w środku! Cóż, żeby zrobić idealną kanapkę jeszcze doskonalszą, a może taką, którą można zamrozić, aby przenośne śniadanie było gotowe do jedzenia po zaledwie kilku minutach w kuchence mikrofalowej? Powiedz dzień dobry na kanapkę śniadaniową frittata.

Chociaż uwielbiam cieknące żółtka, mogą one być nieco niechlujne do jedzenia, a jaja muszą być indywidualnie ugotowane, co oznacza, że ​​nie działają dobrze podczas porannego pośpiechu. Z drugiej strony, pieczone frittaty są łatwe do zrzucenia; to tylko bilet, kiedy chcesz zrobić dużą porcję kanapek.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Frittatas to świetne, puste płótna, ponieważ możesz naprawdę się kreatywnie obsypać. Lubię kiełbasę i dużo szpinaku, ale możesz naprawdę wykorzystać to, co chcesz. Gdy jajka się upieczą, można oddzielić rondle od angielskich muffinek, przekładać serem na angielskie babeczki i zamrozić.

W te poranki, kiedy twój brzuch warczy, wiesz, że nie będziesz miał przerwy do lunchu, a masz tylko kilka minut, zanim będziesz musiał wyskoczyć przez drzwi, te kanapki śniadaniowe będą ratunkiem.

Frytki śniadaniowe Frittata z zamrażarką

Sprawia, że ​​6 kanapek

 • 1 łyżka

  Oliwa z oliwek

 • 1/2

  średnia cebula, drobno posiekana

 • 8 uncje

  niegotowane kurczaka lub indyka kiełbasa włoska, osłonki usunięte

 • 1

  (5 do 6 uncji) torebka dziecięcy szpinak

 • 10

  duże jajka

 • 1 Puchar

  całe mleko

 • 1/2 łyżeczka

  w porządku sól, plus więcej za przyprawianie

 • 6

  (1 uncja) kroi ser, jak cheddar, Monterey Jack lub szwajcarski

 • 6

  Angielskie muffiny, zwykłe lub pełnoziarniste

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 375 ° F. W międzyczasie nasmaruj naczynie do pieczenia o wymiarach 9 x 13 cali sprayem kuchennym lub olejem.

Rozgrzać olej na dużej patelni na średnim ogniu. Dodaj cebulę, dopraw solą i gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż zmiękną, około 5 minut. Dodaj kiełbasę i gotuj, rozbijając mięso na małe kawałki drewnianą łyżką, aż przestaną być różowe, około 5 minut. Dodaj szpinak i gotuj aż zwiędnie, a płyn odparuje, około 4 minut. Przenieś mieszaninę do naczynia do pieczenia i rozłóż na równą warstwę.

Ubij jajka razem z mlekiem i solą w dużej misce do mieszania. Wlać jajka do naczynia do pieczenia. Piec, aż jaja będą dmuchane na brzegach złotymi plamami, a nóż parujący wstawiony w środku wyjdzie czysty, 25 do 30 minut. Ostudzić całkowicie.

Gdy jaja są chłodzone, połóż angielskie muffiny na blasze do pieczenia i opiekaj w piekarniku przez kilka minut, aż brzegi zostaną wzniesione. W razie potrzeby można wytrzeć muffiny z masłem przed opiekaniem.

Użyj szpatułki, aby wynieść jajka z patelni i na deskę do krojenia. Za pomocą dużego krajalnicy do ciastek lub szklanki (mniej więcej tej samej wielkości co angielskie babeczki), wyciąć 6 rund z jaj. (Zachowaj resztki, aby przygotować quesadillas na śniadanie.)

Połóż dolne połówki angielskich muffinek w jednym rzędzie na powierzchni roboczej. Do góry każdy z jajkiem i plastrem sera. Zakończ, dodając blaty z muffinami.

Owiń każdą kanapkę w kwadrat folii aluminiowej. Użyj stałego znacznika, aby zapisać zawartość i datę na kanapce. Umieść wszystkie kanapki w torebce lub hermetycznym pojemniku. Zablokuj na maksymalnie 1 miesiąc.

Instrukcja podgrzewania: Rozwiń zamrożoną kanapkę i umieść na bezpiecznej płycie kuchennej wyłożonej ręcznikiem papierowym. (Ręcznik pomaga wchłonąć część topniejącego lodu, aby chleb się nie rozmoczył.) Ogrzewać przy pełnej mocy przez 1 do 1 1/2 minuty lub do momentu stopienia sera i podgrzania frittaty. (Możesz też wznieść toast osobno, jeśli chcesz.)

Kanapki z mrożonymi śniadaniami można również ponownie podgrzać w piekarniku o temperaturze 325 ° C do czasu ogrzania, około 30 do 40 minut.

Uwagi do przepisów

Gorące kanapki śniadaniowe dla tłumu: Możesz od razu wszystko serwować. Złożyć kanapki po tym, jak wszystkie składniki zostaną wyjęte z pieca, podczas gdy jaja będą jeszcze ciepłe. Aby stopić ser, ułóż kanapki z otwartym bułeczkiem w ciepłym piekarniku na kilka minut, a następnie dodaj upieczony angielski muffin do góry.

Kanapki śniadaniowe do lodówki: Można również schłodzić wszystkie elementy przekładkowe oddzielnie i zmontować je, gdy są gotowe do spożycia. Wszystkie komponenty będą przechowywane przez maksymalnie 5 dni.