(Źródło zdjęcia: Jayme Henderson)

Wspomnij o mnie Negronim, a ja spróbuję wydostać się z tego, co robię, i spotkać się z tobą na jeden. Nie jestem osamotniony w tej obsesji; jest nawet cały tydzień poświęcony temu włoskiemu klasycznemu koktajlowi. Równe części ginu, Campari i słodki wermut, Negroni to poważny koktajl, który delikatnie balansuje lekko słodko i odważnie gorzko.

Tradycyjny Negroni jest mieszany i podawany albo “w górę” w schłodzonym coupe albo na skałach, ale zdecydowałem się nadać mu wiosenny akcent: Negroni, spotykaj mikser.

Frozen Negroni: Obejrzyj wideo

Najpierw w tej serii mieszanych koktajli jest Negroni. Nie jest to w najlepszym razie koktajle, więc zdecydowałem się dodać trochę świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy, aby uzupełnić profil smakowy. Wiele razy, gdy robię zamrożoną wersję koktajlu, dodam tylko odrobinę prostego syropu lub soku, aby uzyskać równowagę. Po prostu mieszanie cięższych alkoholi z dużą ilością lodu powoduje niezrównoważony zamrożony napój. Tutaj ten mały pop słodyczy ze świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy naprawdę łączy ze sobą różne składniki zamrożonego napoju.

(Źródło zdjęcia: Jayme Henderson)

Jeśli zastanawiasz się, jaki gin użyć, wybierz suchy dżin z bardziej wyrazistymi, komplementarnymi nutami cytrusowymi. Zazwyczaj wybieram się do Tanqueray lub Boodles. Oba są suchymi dżinami z Londynu i łatwo je znaleźć. Jeśli chodzi o słodki wermut, albo Carpano Antica Formula, albo La Quintinye Rouge to dobry telefon; oba są złożone i niezbyt słodkie.

Frozen Blood Orange Negroni

Służy 2

 • Do koktajlu:
 • 1 uncja

  gin (użyłem Boodles)

 • 1 uncja

  Campari

 • 1 uncja

  słodki wermut (użyłem La Quintinye Rouge)

 • 3 uncje

  świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy lub pępka (około 1 1/2 pomarańczy)

 • 1 1/2 do 2 kubki

  lód, najlepiej zmiażdżony

 • Świeże gałązki tymianku, do dekoracji

W mikserze połącz dżin, Campari, słodki wermut i sok z pomarańczy. Dodaj lód i zmiksuj, rozpoczynając od najniższego ustawienia i zwiększając do najwyższego ustawienia. Dodaj więcej lodu, jeśli chcesz grubszej konsystencji. Wlać zamrożony Negroni do schłodzonych szklanek i udekorować gałązką tymianku lub pomarańczowego koła.

Uwagi do przepisów

Jeśli możesz, użyj pokruszonego lodu. Twój koktajl będzie łatwiej mieszać się i wygładzić drinka. Jeśli nie możesz znaleźć pokruszonego lodu, zrób własne, owijając kostki lodu w ręcznik kuchenny i rozbijając je za pomocą środka do mielenia mięsa lub młotka.

Poświęć trochę czasu na wstępne schłodzenie swoich alkoholi i soku, aby lód pozostał zimny i nie rozcieńczaj go szybko po zmieszaniu.

Wolisz mniej boozowatą wersję? Po prostu dodaj odrobinę lodu i odrobinę więcej soku z pomarańczy.

Pomarańcze krwi nie w sezonie? Pomarańcze lub rubinowe grejpfruty stanowią doskonałą substytut.