Ciasto z dyniowym custardem to nowe spojrzenie na deser z okazji Święta Dziękczynienia, wypełnione znanymi smakami. Podobnie jak magiczne ciasto waniliowe, jest to wyjątkowa uczta z trzema warstwami deserów, wszystko z jednego ciasta. Jest gruby na dole, bogaty i custardy w środku, puszysty jak super-wilgotny biszkopt na wierzchu, co gwarantuje zadowolenie dyni, kremu z dyni i miłośników tortów dyniowych w tłumie.

Być może najlepiej dla kucharza, magiczny placek z kremem dyniowym musi być przygotowywany z wyprzedzeniem i chłodzony, pozostawiając dużo miejsca w piekarniku.

(Image credit: Lauren Volo)


Poznaj podstawową metodę: Jak zrobić magiczny tort waniliowy


Ten przepis opiera się na lekcji gotowania klasycznego tortu waniliowego. Ale ponieważ zawiera on dodatkowy składnik purée z dyni, istnieją dwie dodatkowe wskazówki, o których należy pamiętać.

  • Odcedź ciasto: Odcedź ciasto przed dodaniem białka. W przeciwieństwie do innych magicznych ciastek, po dodaniu dyni, gotowanego warzywa, często trzeba walczyć z pewnymi strunami, niedoskonałościami i tym podobnymi. Odcedzanie mieszanki zapewnia, że ​​będzie gładka i kremowa na dnie i na środku.
  • Dodaj dodatkowe białka jaj: Białka są mieszane jak zwykłe magiczne ciasto, ale są tutaj dwa dodatkowe białka jaj. Ciasto do ciasta ma tendencję do oddzielania się przez gęstość bardzo szybko, jeszcze szybciej niż magiczny tort waniliowy, a dodatkowe białka jaja rozjaśniają ciasto na tyle długo, że warstwy upieczą się równomiernie i całkowicie. Pomaga to zabezpieczyć warstwy kremu przed zaparzeniem i zapewnia, że ​​na wierzchu znajduje się biszkopt.

(Image credit: Lauren Volo)

Dyniowy magiczny tort

Sprawia, że ​​1 (8-calowe) kwadratowe ciasto

Na ciasto:
Spray do gotowania

4 duże żółtka


1/2 szklanki granulowanego cukru


1/2 szklanki zapakowanego jasnobrązowego cukru


8 łyżek (4 uncje) niesolonego masła, topionego


1 Mąkę o wszechstronnym przeznaczeniu


1 łyżka zmielonego cynamonu


1 łyżeczka zmielonego imbiru


3/4 łyżeczki ziela angielskiego


1/4 łyżeczki zmielonych ząbków


1/4 łyżeczki zmielonej gałki muszkatołowej


1/8 łyżeczki drobnej soli


3/4 szklanki purée z dyni (bez nadzienia z dyni)


3/4 szklanki ciężkiego kremu


1 1/2 szklanki mleka pełnego


2 łyżeczki ekstraktu waniliowego


7 dużych białek jaj w temperaturze pokojowej

Do lukru:
1/2 szklanki cukru pudru

2 do 3 łyżeczek ciężkiej śmietany lub pełnego mleka

Zrób ciasto: Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 325 ° F. Pokryj 8-calowy kwadratowy patelnię o głębokości 2 cali za pomocą sprayu do gotowania. Wytnij 2 (8 na 12 do 16 cali) arkuszy papieru pergaminowego. Wciśnij jeden arkusz do garnka, pozostawiając nawis co najmniej 2 cali z każdej strony. Naciśnij drugi element na pierwszym, pozostawiając nawisy po drugiej stronie. Będą to twoje “uchwyty”, kiedy wyjmiesz ciasto z patelni; odłożyć na bok.

W mikserze stojącym wyposażonym w przystawkę do ubijania lub w dużej misce za pomocą ręcznego miksera elektrycznego lub trzepaczki (i dużej siły ramienia), ubij żółtka jaj, cukier granulowany i brązowy cukier na średniej prędkości, aż mieszanina jest bardzo jasnożółty, od 6 do 7 minut. Nie zmniejszaj.

Utrzymując prędkość na średnim poziomie, mżyć roztopionym masłem i ubić, aż dobrze się włączy. Zatrzymaj mikser i zeskrob dno i boki miski.

Dodaj mąkę, cynamon, imbir, ziele angielskie, goździki, gałkę muszkatołową i sól i mieszaj na małej prędkości, aż do całkowitego połączenia, zatrzymując mikser i zbierając skórki z dna i boków miski w razie potrzeby. Dodaj dynię i mieszaj ze średnią prędkością, aż zostanie włączona. Dodaj śmietanę, mleko i wanilię i mieszaj tylko do momentu dodania, zaczynając od niskiej prędkości i stopniowo zwiększając do średniej prędkości.

Dopasuj sito o drobnych oczkach do dużej miski. Przecedzić ciasto za pomocą tylnej łyżki, aby ułatwić przepchnięcie; odłożyć na bok.

Jeśli używasz ręcznego miksera lub trzepaczki, umieść białka jajek w dużej czystej, suchej misce do mieszania. Jeśli używasz miksera stojącego, umyj i osusz miskę miksera, dopasuj mikser czystą końcówką do ubijania i umieść w niej białko. Ubij na małej prędkości, aż zacznie formować się pianka, następnie zwiększ prędkość do wysokiej i wymieszaj, aż białka będą miały sztywne szczyty, około 2 minuty.

Dodaj ubite białka z jajek do dyni i delikatnie zamieszaj dużą łyżką, pozostawiając kilka puszystych grudek i grudek. Powinien wyglądać jak ser wiejski lub jajecznica na wierzchu. Nie mieszaj ani nie mieszaj białek.

Wlać mieszaninę do przygotowanej patelni i piec do momentu ustawienia krawędzi, górna jest złotobrązowa, a środek nadal chwieje się i porusza, gdy patelnia jest obracana, 60 do 65 minut.

Pozostaw ciasto do ostygnięcia do temperatury pokojowej na patelni. Luźno przykryć folią plastikową i przechowywać w lodówce przez co najmniej 4 godziny i do 12 godzin przed podaniem.

Zrób lukru: Gdy będziesz gotowy do serwowania, przygotuj lukru. Umieść cukier puder w małej misce. Dodaj mleko lub śmietanę 1 łyżeczkę na raz, dobrze mieszając po każdym dodaniu, aż stanie się faktura kleju. Użyj zawiesia pergaminowego, aby wyciągnąć ciasto z patelni. Wyrzuć papier pergaminowy. Za pomocą małej łyżeczki polej lukrze dekoracyjnie na wierzchu ciasta. Pokroić w kwadraty i podawać.

Uwagi do przepisów

  • Przechowywanie: Ciasto można przechowywać w hermetycznym pojemniku w lodówce przez okres do 2 dni.