Gdy ludzie myślą o porach, myślą o roli pomocniczej, którą leeks przyjmują w przepisach – mieszanych w zupach i gulaszach, podawanych w sosach lub w połączeniu z ziemniakami w tym, co może być bezużytecznym potrawieniem. Ale pory mogą być gwiazdą serialu. To danie z duszonymi porami i soczewicą pozwala na połysk porów poprzez przyjmowanie ich smaku i pozostawianie ich w całości. Dusząc je, uzyskujesz prawdziwy smak pora, który jest znacznie łagodniejszy, niż można się było spodziewać. Łączenie kremowych porów z zielonymi soczewkami jest doskonałym kontrastem faktur i nadaje orzechowy posmak.

Nie omijaj Wermutów

Jeśli jest jedna część tego przepisu, proszę, nie ignoruj, to włączenie wermutu. Suchy wermut różni się od białego wina tym, że jest wzmocniony, co oznacza, że ​​jego zawartość alkoholu została nieznacznie zwiększona. Nawet jedna łyżka stołowa nadaje potrawie aromatyczną, aromatyczną jakość. Ten ziołowy smak łączy się z masłem w bogaty, kojący sos.

Ta przytulna receptura stanowi wspaniałe przystawienie do pieczonych mięs lub służy jako eleganckie wegetariańskie danie główne. Umieść duży talerz na stole obok liściastej zielonej sałaty i chrupiącego pieczywa na sop z dodatkiem płynu do zaparzania.

Duszona soczewica i pory

Służy 4

 • 6

  średni por

 • 3 łyżka stołowa

  masło niesolone

 • 1 łyżka

  wermut wytrawny

 • 3

  świeże gałązki tymianku

 • 1/2 Puchar

  bulion warzywny o niskiej zawartości sodu

 • 1 Puchar

  gotowane Le Puy lub zielona soczewica

 • Sól

 • Świeżo zmielony czarny pieprz

 • 2 łyżka stołowa

  grubo posiekane świeże liście pietruszki

Przyciąć końce porów porów, zachowując je w stanie nienaruszonym. Odetnij ciemnozielone szczyty i usuń wszelkie twarde warstwy zewnętrzne. Pokrój każdy por w połowie długości. Zanurz w zimnej wodzie przez 5 minut, aby usunąć brud z wnętrza. Przenieś do durszlaka i spuść.

Roztop masło na dużej patelni na średnim i małym ogniu. Dodaj wermut. Ułóż na patelni boczne pory i gotuj przez 4 minuty. Dodaj tymianek i rosół. Doprowadzić do delikatnego wrzenia, a następnie zmniejszyć do gotować.

Przykryj i gotuj, aż pory będą wrażliwe na widelce, 10 do 15 minut. Dodaj soczewicę i gotuj jeszcze 5 minut. Smakuj i dopraw solą i pieprzem.

Usuń i odrzuć łodygi tymianku. Przenieś pory szczypcami do półmiska. Wlać soczewicę i płyn do gotowania na porach i udekorować natką pietruszki.

Uwagi do przepisów

 • Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 5 dni.

Przedruk za zgodą Rewolucja pulsacyjna: 150 przepisów wegetariańskich Superfood z wegańskimi i mięsnymi odmianami autor: Tami Hardeman, copyright (c) 2017. Opublikowany przez DK, oddział Penguin Random House LLC.

Znajdź książkę Tami’ego:

Rewolucja pulsacyjna: 150 przepisów wegetariańskich Superfood z wegańskimi i mięsnymi odmianami autor: Tami Hardeman