Kiedy myślę o pączkach, Często myślę, że sączy się z cierpkim, prawie przezroczystym cytrynowym nadzieniem. Dobry drożdżowy pączek z nadzieniem cytrynowym z goji i gęstym odkurzaniem sproszkowanego cukru to ulubiona uczta, którą można spożywać w bardzo rzadkich okazjach.

To cytrynowe nadzienie, tak ekskluzywne w moich doświadczeniach z pączkami i komercyjnymi produktami piekarniczymi, jest całkiem łatwe do zrobienia w domu. To cytrynowe nadzienie wykorzystuje skrobię kukurydzianą i żelatynę, aby uzyskać gęstą teksturę oraz żółtka jaj dla ciała i koloru. Jest odrobinę szybszy od skrzepu cytrynowego, który wymaga dłuższego gotowania, a także jest mocniejszy.

Jest to doskonałe wypełnienie wstępnie upieczonych tartalet i przekładane pomiędzy ciasteczkami. W tym tygodniu szukaj przepisu, który ukazuje to wypełnienie pysznym, lepkim efektem.

nadzienie cytrynowe
robi około 2 filiżanek

1 0,25 uncji pakietu niesmakowanej żelatyny
1 1/2 szklanki ciepłej wody
2 żółtka jaj
1 1/2 szklanki cukru
3 łyżki stołowe mąki kukurydzianej
1 łyżka masła
1/3 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny

W średniej misce posyp żelatynę nad ciepłą wodą i pozostaw ją przez kilka minut, aby zmiękło. Pokonaj żółtka w innej małej misce i odłóż na bok.

W średnim rondlu połącz cukier z mąką kukurydzianą, a następnie stopniowo mieszaj w wodzie i żelatynie. Ogrzewać na średnim ogniu, ciągle mieszając, aż zgęstnieje i zagotuje. Gotować około minuty, następnie usunąć z ognia i wlać odrobinę do żółtek jaj. Pokonaj razem, a następnie stopniowo dodawaj z powrotem do żelatyny. Wróć do ognia i gotuj przez około minutę. Zdejmij z ognia i ubij masłem i sokiem z cytryny, aż będą gładkie.

To będzie przechowywane przez kilka dni w lodówce.