(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

Być może pamiętasz z zeszłego tygodnia, że ​​brałem udział w tworzeniu posiłku wokół bardzo wymagającego tematu: przestrzeni. W zeszłym tygodniu podzieliłem się z Tang Cocktail, który rozpoczął wieczór. Dzisiaj dzielę się deserem.

Ten obiad był przedmiotem aukcji na zbiórkę pieniędzy dla szkoły mojej córki, a poza tematem przestrzeni, przyjaciel, który ostatecznie kupił ten obiad, chciał również uczcić urodziny swojego partnera. Moim wyzwaniem było ciasto. Urodziny podobały się czekoladowemu puddingowi i nie chciały mieć “wielkiego urodzinowego tortu”, a także był zainteresowany pomysłem odtworzenia zmodernizowanej wersji menu z uroczystej kolacji Nixona w 1969 r. Świętującej astronautów Apollo 11.

(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

Po wielu próbach i błędach postanowiłem zwrócić się do eksperta: poprosiłem mojego przyjaciela, Davida Lebovitza, co zrobi. Opowiedział mi o swoim bezmięsnym czekoladowym cieście i o tym, jak rozwija kratery na wierzchu podczas pieczenia. Jak księżycowy!

Po zabawie z moją kolekcją pyłu disco i słodkich dodatków, znalazłem coś niezwykłego: Empress Pearl Dust. Rozmazuje jak cień do powiek i pozostaje godzinami w kształcie księżyca. Oznaczało to, że mogę udekorować moje ciasto po południu, schować je w biurze i wydać je celebrantom o północy.

Chocolate Moon Cake

Służy od 8 do 10

 • 10 uncje

  (290 gram) słodko-gorzka lub półsłodka czekolada, grubo posiekana

 • 7 uncje

  (200 gramów) masło, solone lub niesolone, pocięte na kawałki

 • 1/2 łyżeczka

  wyciąg z migdałów

 • 5

  duże jaja, w temperaturze pokojowej

 • 1 Puchar

  (200 gramów) cukru

 • 1

  (2-gramowy) pojemnik Empress Pearl Dust, w Perle Ultrasuper

Rozgrzej piekarnik do 350 ° F.

Uformuj 9-calowy patelnię do formowania sprężyny i odkurz ją kakao w proszku, wystukując nadmiar. Jeśli podejrzewasz, że szalka sprężynowa nie jest w 100% wodoszczelna, owinąć zewnętrzną folię aluminiową, upewniając się, że przechodzi ona aż do zewnętrznej krawędzi.

Roztop czekoladę i masło w podwójnym kotle (lub mikrofalówce), mieszając od czasu do czasu, aż będzie gładkie. Wymieszaj ekstrakt z migdałów. Usuń z ognia.

W dużej misce wymieszaj jajka i cukier, a następnie wymieszaj w roztopionej mieszaninie czekolady, aż uzyska gładką konsystencję.

Wlej ciasto do przygotowanej szalki i zakryj górną część foremki folią z folii. Umieść patelnię do formowania w większej foremce do pieczenia, takiej jak patelnia do pieczenia, i dodaj do miski do pieczenia wystarczającą ilość ciepłej wody, aby znalazła się w połowie wysokości miski na ciasto..

Piec przez 1 godzinę i 15 minut.

Będziesz wiedział, że ciasto jest zrobione, kiedy czujesz się po prostu dobrze, jak drżący czekoladowy pudding. Jeśli delikatnie dotkniesz środka, palec powinien odejść czysty.

Podnieś miskę do ciasta z łaźni wodnej i zdejmij folię. Pozwól ciastu całkowicie ostygnąć na stojaku chłodzącym.

Kiedy ciasto jest całkowicie chłodne, należy natrzeć perłowym pyłem czystym czubkiem palca. Będziesz potrzebował ułamka 2-gramowego pojemnika.

Podawać cienkie kliny tego bardzo bogatego ciasta w temperaturze pokojowej Krem anglaise, lody lub bitą śmietanę.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Można go owinąć i schłodzić w lodówce przez 3 do 5 dni.

Ten przepis został zaadaptowany z Ciasto orbitalne Davida Lebovitza, znalezione w Gotowy na deser.

Tutaj znajdziesz Empress Pearl Dust.