(Źródło zdjęcia: Andrea D’Agosto)

Jako dziecko, pomarańczowe Popsicles były zawsze moim idolem od tych wielkich pudeł owocowych lodowych smakołyków, które pojawiałyby się na przyjęciach szkolnych na koniec roku i letnich urodzinach przyjaciół. Zapomnij o wiśni lub winogronach – cytrusowe wyskoki były jedynym rodzajem, który miał znaczenie w moim 9-letnim umyśle.

Teraz, gdybym był całkowicie szczery, gdybym znów miał do czynienia z tym pudełkiem, mój wybór byłby taki sam. Ale wolałbym całkowicie pominąć ten wybór i uczynić coś bardziej pasującego do mojego obecnego gustu, jak te wyskakujące soki pomarańczowe, które są odrobinę bardziej wyrafinowane przy pomocy czarnej herbaty.

(Źródło zdjęcia: Andrea D’Agosto)

Gorzkie nuty czarnej herbaty przywracają równowagę temu, co w przeciwnym razie byłoby po prostu słodkim sokiem pomarańczowym. A wewnątrz znajdują się pomarańczowe kółka, które nie tylko dodają tekstury, ale sprawiają, że te lody są prawie zbyt piękne, by je jeść. Prawie.

Sięgnij po ten odświeżacz w ciepłe popołudnia, gdy potrzebujesz odrobiny energii i musisz szybko się ochłodzić. Gwarantuje to jedno i drugie.

Czarna herbata i pomarańczowe lody

Sprawia, że ​​8


1 1/2 szklanki wody

2 czarne torebki po herbacie, takie jak Lipton lub Twinings

1/2 szklanki soku pomarańczowego

1 pomarańczowy, pokrojony w cienkie koła

Doprowadzić wodę do wrzenia w małym rondlu. Wyłącz ogrzewanie, dodaj 2 torebki herbaty i pozwól, by herbata była stroma przez 5 minut. Usuń torebki z herbatą i dodaj sok pomarańczowy. Pozostawić mieszaninę do ochłodzenia do temperatury pokojowej, a następnie schłodzić w lodówce przez około godzinę.

Po schłodzeniu wlej mieszaninę do form pop lodowych przyozdobionych pomarańczowymi kółkami. Top z lodem pop. Zamroź, aż do całkowitego ustawienia.

Ułóż zimną wodę nad foremkami, aby je odsłonić.