(Źródło zdjęcia: Izy Hossack)

W tym tygodniu obchodzimy nową książkę kucharską Izy Hossack, Kitchn’s Topbook with Cinnamon! Dziś dzielimy się ulubionym przepisem z książki. – Redaktor

Niespodziewanie zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się o bułeczek cynamonowych, nie sądzę, żebym wiedział o nich, dopóki nie miałem 14 lat. Poważnie, to szokująca pora dla kogoś, kto uwielbia cynamon tak samo jak ja. Mniej więcej w tym samym czasie miałem też jeden z tych miękkich precli z cynamonem, po tym jak w mojej szkole otworzył się sklep z precelami. Okazuje się, że jeśli połączysz te dwie przyprawione, pigułkowe smakołyki, zrobisz najlepszy bułeczkę cynamonową. Lepki wir ciasta z dodatkiem cynamonu z ciemną, preciowatą skórką i posypaną masą soli.

Zwykle podczas przygotowywania precli w domu, ukształtowane ciasto na krótko zagotowywuje się w mieszaninie sody oczyszczonej, cukru i wody, co sprawia, że ​​skorupa do żucia bardzo szybko zbrązowieje po upieczeniu i pozostawia lekko gorzki, charakterystyczny smak. Ponieważ nie mogłem zagotować bułeczek cynamonowych (nadzienie wyszedłoby, gdybym to zrobił!) Zdecydowałem się na szczotkowanie roztworu sody oczyszczonej do bułek przed pieczeniem. W ten sposób uzyskasz ten precelowy smak i ciemny kolor, a sól ładnie się przylgnie, zachowując słodką, cynamonową nutę bułeczek. To najlepsze z obu światów.

(Źródło zdjęcia: Izy Hossack)


Top z cynamonem jest teraz dostępny! Znajdź książkę Izy w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Top z cynamonem autorstwa Izy Hossack

Przeczytaj więcej o pracy Izy na jej osobistym blogu: Top z cynamonem
Cynamonowe bułeczki z precla

Sprawia, że ​​12 rolek


1 partia podstawowego ciasta na chleb (przepis następuje)


100 gramów (3 1/2 uncji / 1/2 szklanki) ciemnobrązowy cukier


3 łyżki zmielonego cynamonu


75 gramów (2 1/2 uncji / 1/3 szklanki) niesolonego masła, zmiękczone


1 łyżka sody oczyszczonej

Sól koszerna, do zraszania

Smarować dużą, głęboką, żaroodporną miskę olejem słonecznikowym. Na lekko posypanej mąką powierzchni wyroluj ciasto w prostokąt o wymiarach 20 x 12 1/2 cala.

Wymieszaj cukier i cynamon w misce. Rozłóż masło na powierzchni ciasta i na wierzch cukrem cynamonowym. Zaczynając od krótkiej krawędzi, zwiń ciasto na 12 1/2 cala, następnie pokrój log na 12 równych kawałków i ułóż każdy kawałek w wysmarowanej płycie. Przykryj luźno plastikową folią olejową i zostań w ciepłym miejscu na 30 minut. Rozgrzej piekarnik do 350 ° F.

W małej misce wymieszaj sodę i 3 łyżki gorącej wody. Usuń folię z rolek i za pomocą pędzla cukierniczego zakryj bułkę mieszaniną sody oczyszczonej, a następnie natychmiast posyp solą. Piec przez 35 do 45 minut, aż będzie ciemnobrązowy i dobrze urósł.

Podstawowe ciasto na chleb

Sprawia, że ​​1 duży bochenek lub 12 rolek


450 gramów (1 funt / 3 1/2 kubki) mąki uniwersalne, plus więcej do wyrabiania


7 gram suszonych drożdży (1 1/2 uncji)


4 łyżki miodu lub cukru


1 1/2 łyżeczki soli


1 duże jajo

W dużej misce wymieszaj mąkę, drożdże, miód lub cukier i sól. Ułóż dobrze w środku składników, roztrzaskaj jajko i wlej 1 szklankę letniej wody. Wymieszać rękami, a następnie przechylić na lekko posypaną mąką powierzchnię. Ugniataj ciasto przez 10 minut, dodając trochę więcej mąki w razie potrzeby, aż uzyskasz gładką, lekko lepką kulę ciasta.

Naoliw miskę i włóż do niej ciasto. Przykryj czystym ręcznikiem kuchennym i pozostaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 1 godzinę lub do momentu, aż podwoi się jego rozmiar.