(Image credit: Diana Yen)

Najlepsze koktajle nie wymagają wiele wysiłku, ale zdobywają uznanie u znajomych. To jeden z tych koktajli. Zaczyna się od klasycznego tłumu – margarita – a następnie opada na ziemię przy pomocy dużej ilości cierpkiego soku żurawinowego. Jeśli w tym roku organizujesz FriendsGiving, jest to łatwy napój do picia, podczas gdy indyk się pali, a przyjaciele napełniają się farszem i puree ziemniaczanym i ciastami. Łączy się w ciągu kilku minut i równie szybko może zniknąć.

(Image credit: Diana Yen)

5-minutowy koktajl dla przyjaciół i poza nim

Ta zmiana na margaritach nie mogła bardziej pasować do sezonu. Zaczyna się od podstawowej formuły – tequili, pomarańczowego likieru i soku z limonki – przed samodzielnym wyjściem, zamieniając część tego soku z limonki na równie pikantny sok z żurawiny.

Rezultatem jest koktajl w rubinowym odcieniu, przyozdobiony mnóstwem świeżych żurawin i plasterków limonki, które smakują jesienią. To na pewno zwycięski napój do obsługi w Friendsgiving, ale ponieważ jest to równie łatwe, co świąteczne, nie zdziw się, jeśli masz ochotę zrobić to ponownie w Święto Dziękczynienia iw okresie świątecznym.

(Image credit: Diana Yen)

Cranberry Pitcher Margaritas

Służy od 6 do 8

 • 1 1/2 kubki

  blanco tequila

 • 4 kubki

  100% sok z żurawiny (bez soku z żurawiny)

 • 3/4 Puchar

  pomarańczowy likier, taki jak Cointreau lub Triple Sec

 • 1/2 Puchar

  świeżo wyciśnięty sok z limonki (z około 4 limonek)

 • lód

 • 1 Puchar

  świeże żurawiny

 • 2

  średnie limonki, cienkie plasterki

Umieść tequilę, sok żurawinowy, pomarańczowy likier, sok z limonki i lód w dużym dzbanku i zamieszaj, aby połączyć. Na wierzch z żurawiną i plasterkami limonki.

Wlać do szklanek, dodając więcej lodu z dzbanka do każdej szklanki w razie potrzeby. Podczas serwowania wsyp trochę żurawin i plasterków limonki do każdej szklanki.