(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Żywność fuzyjna powstaje, gdy składniki, smaki lub technika z jednej kuchni łączą się z innymi. Lubię nazywać tego rodzaju dania “Kiedy Harry spotkał SallyTe przepisy rodzą się, gdy myślisz, że dwie różne rzeczy nie mogą być przyjaciółmi, ponieważ coś nieuchronnie stanie na przeszkodzie, ale te dwa smaki ciągle wpadają na siebie (czasami w twoich snach), ponieważ – pomimo różnic – są Po prostu podoba się, a więc poddajesz się związkowi, a wszyscy są szczęśliwi w końcu Historia udowodniła, że ​​być może nie ma lepszego rodzaju żywności termojądrowej niż Wschód spotyka Zachód.

Pomyśl o tym: typowe amerykańskie jedzenie jest zadowolone z tego, że jest sam, dopóki pewnego dnia nie zacznie szukać ekscytacji i przygody. Gorąca i pikantna mała przyprawa wchodzi do pokoju i – bam – iskry latają! Siczowane skrzydełka z kurczaka, pizza z rangoon z kraba, hamburgery w stylu tajskim, pieczeń z sosem słodko-kwaśnym – w dzisiejszych menu w całym kraju trudno się wzdrygnąć, gdy widzisz te rodzaje receptur fusion, i musisz przyznać: Twój gust pąki są zaintrygowane.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

No cóż, z przyjemnością dowiesz się, że powstaje nowa historia miłosna. Ta jest między zielonymi warzywami (klasyczne amerykańskie południowe wygody) i kimchi (pikantne koreańskie fermentowane warzywa). Mocne i wytrzymałe sakiewki są jedną z niewielu zielonek przeznaczonych do długiego i powolnego gotowania na kuchence. Kawałki są cienkie, ale grube i chętnie przyjmują tłuszcze i inne agresywne smaki bez obumierania w tle. Innymi słowy, są mili i zdolni do przystosowania się, a mimo to wciąż komunikują obecność. Po włączeniu ciepła, sakiewki stają się idealnie miękkie, nie rozpadając się całkowicie. Okay, chwileczkę: czy wciąż rozmawiamy o zieleniach, czy też opisałem idealnego człowieka? Od tego momentu collard będzie odgrywał rolę Harry’ego.

Kimchi wchodzi na scenę w lewo. Ona fermentuje, pamiętaj, więc musimy obchodzić się z nią ostrożnie. Najczęściej połączenie kapusty napa i rzodkiewki daikon, kimchi to przystawka lub przyprawa (obie, naprawdę), która jest odważna, złożona i ostra. Była butelkowana w słoiku od tygodni, kwitnąca do pożądanego probiotyku w postaci korzystnego kwasu mlekowego, który może zrównoważyć i leczyć układ trawienny i moczowy. Jest ognista, jest głęboka i jest tak gotowa, by uwolnić się od granic, które czasem wypuszcza na pierwszy oddech świeżego powietrza (czytaj: otwórz słoik nad zlewem).

Więc kim jesteś, aby powstrzymać tę fuzję? Skosztuj małżeństwa z grubym jak bekon (to moje zastępstwo dla szynki, które można znaleźć w tradycyjnych recepturach z zielonej czekolady) i kilka innych składników spiżarni. Następnie usiądź i ciesz się show. Ten jest tak skazany na bycie klasykiem, że po prostu może wywołać łzy w twoich oczach.

Collards i Kimchi

Służy od 4 do 6

 • 1 łyżka

  Oliwa z oliwek

 • 5 plasterki

  boczek grubo ścięty, pokrojony na 1-calowe kawałki

 • 1/2

  średnio słodka cebula, obrana i pokrojona w kostkę

 • 2 kiści

  collard greens

 • 2 łyżka stołowa

  ocet jabłkowy

 • 1 Puchar

  bulion drobiowy lub warzywny o niskiej zawartości sodu

 • 1

  (14 uncji) słoik kimchi

 • Szczypta płatków czerwonej papryki (opcjonalnie)

Ugotuj boczek:

Rozgrzej olej na bardzo dużej patelni (nie nonstick) na średnim poziomie, aż zacznie mielić. Dodaj posiekany boczek i gotuj, aż będzie ostry na brzegach, mieszając od czasu do czasu drewnianą łyżką. Zdejmij boczek na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym i odłóż na bok. Gdy na patelni nadal będzie smarował bekon, dodaj cebulę i podsmaż, aż zmiękną, przeświecające i prawie karmelizowane, od 8 do 10 minut.

Przygotuj sakiewki:

Gdy bekon i cebula się gotują, ułóż kilka liści collard na desce do krojenia. Odciąć łodygi i wyciąć liście w poprzek na długie. 1-calowe szerokie paski. Wytnij paski na około 2-calowe kawałki. Powtórz z pozostałymi liśćmi collard (patrz uwagi do receptur). Miejsce collards w durszlak lub spinner sałatka i spłukać pod bieżącą wodą; obrócić lub wstrząsnąć do sucha, aby usunąć większość wody. Gdy cebula jest prawie karmelizowana, dodaj bułeczki, jedną garść na raz. Ogrzewaj i mieszaj, aż sakiewki zaczną się gotować, około 2 minuty, a następnie dodaj kolejną garść collardów. Powtarzaj tę czynność, aż wszystkie statki zostaną dodane do patelni.

Odtłucz patelnię:

Przesunąć collardy na jedną stronę patelni, aby odsłonić brązowe kawałki (lubiące) na dnie patelni. Dodaj ocet i szybko podnieś ulubionego. Dodać rosół, zmniejszyć upał do średniej i dalej gotować bułeczki, mieszając od czasu do czasu, aż prawie cała ciecz odparuje, 10 do 15 minut. Tymczasem otwórz słoik kimchi nad zlewem, ponieważ sfermentowane pokarmy mają tendencję do bańki po otwarciu.

Kiedy ciecz na patelni prawie całkowicie wyparuje (a jaka pozostał ciecz stała się złocisto-brązowa i zagęściła), usuń patelnię z ognia. Dodaj kimchi do składników na patelni i mieszaj, aż dobrze się wymieszaj. W razie potrzeby wymieszać płatki czerwonego pieprzu. Przenieś mieszankę collards-kimchi do naczynia do serwowania i na wierzch z kawałkami bekonu. Podawaj ciepło.

Uwagi do przepisów

Kimchi lub kimchee to ostra marynowana i sfermentowana kapusta. Dzięki ostatnio rosnącej popularności sfermentowanej żywności i jej korzyściom zdrowotnym dostępnych jest wiele marek i odmian kimchi. Kilka z moich ulubionych to te z Kultury Domowej i Kimchi z Prawa In Teatru. Oczywiście całkowicie satysfakcjonujące – i nie takie trudne – jest stworzenie własnego kimchi w domu.

Będziesz potrzebował 2 pęczków, lub około 12 dużych liści, zieleni collard. Nie ma potrzeby usuwania grubego środkowego żebra liści collard; ugotuje się i pomoże utrzymać pewien chrupiący zgrzyt. Czy jednak usunąć i kompostować grube okrągłe łodygi.