To ciasto ma magiczną synergię. Ten delikatny i delikatny tort migdałowy, bez mąki, oparty jest na smakach dawnych receptur, jest jednak wykonany przy użyciu nowoczesnych technik wypieku ciast. Upieczecie to ciasto na patelni z galaretowatą bułeczką i podzielicie ją na trójki, aby utworzyć warstwy. Nadal będziemy biegać z tematem migdałów z orzechowym nadzieniem czekoladowo-serowym. Na koniec ciasto przykrywane jest czekoladowym ganache i prażonymi migdałami.

Najlżejszy tort migdałowy wokół

To, co sprawia, że ​​ciasto jest szokująco lekkie, delikatne i delikatne, to czas spędzany na tym, aby całe jajka ubijały się w gęsty szał. Pokoniesz ich przez prawie siedem minut (jeśli masz mikser stojący, używaj go). Aby utworzyć warstwy tego ciasta, podziel je na trzy części o równej szerokości – około 3 1/2 cala szerokości. Podczas gdy oni ostygną, zrobisz nadzienie.

(Image credit: Lauren Volo)

Wypełnienie w sezonie

To nadzienie prezentuje masło migdałowe i łączy się w kilka minut. Jest pikantny i orzechowy, i pyszny w połączeniu z tym pachnącym ciastem migdałowym. Sugeruję, abyś podwoił przepis na spread; przechowywać w lodówce w zadaszonym pojemniku (będzie przechowywany do tygodnia); i używaj go na matzo podczas Paschy, i jako dip dla owoców takich jak jabłka, gruszki i banany o każdej porze roku na przekąskę po szkole. To świadectwo wszystkich sposobów, w jakie mogą dostarczyć migdały!


Tort czekoladowy z migdałowymi warstwami

Służy od 8 do 10

 • Na ciasto:
 • Spray do gotowania

 • 3/4 Puchar

  mąka migdałowa

 • 1/3 Puchar

  skrobia ziemniaczana, skrobia z tapioki lub skrobia kukurydziana

 • 1 łyżeczka

  mielony cynamon

 • 3/4 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 1/2 łyżeczka

  Sól

 • 2 1/2 łyżka stołowa

  masło niesolone, topione i w temperaturze pokojowej

 • 1 1/2 łyżeczki do herbaty

  ekstrakt waniliowy

 • 1 łyżeczka

  wyciąg z migdałów

 • 6

  duże jaja, w temperaturze pokojowej

 • 3

  duże żółtka jaj, w temperaturze pokojowej

 • 1 Puchar

  cukier granulowany

 • Do wypełnienia:
 • 1 1/2 kubki

  bita śmietana

 • 1/3 Puchar

  gładkie masło migdałowe

 • 1/2 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1/4 Puchar

  cukier puder

 • 3 łyżka stołowa

  niesłodzony kakao w proszku

 • Dla ganache i dekoracji:
 • 1 Puchar

  ciężki krem

 • 4 uncje

  drobno posiekana półsłodka lub gorzka czekolada

 • Tostowane migdały o ostrym smaku (opcjonalnie)

 • Czekoladowe wióry lub loki (opcjonalnie)

Zrób ciasto:

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 325 ° F. Pokryj naczynie z galaretką o wymiarach 10×15 cali za pomocą sprayu do gotowania. Ułóż całą szalkę papierem pergaminowym, zwracając uwagę na krawędzie; odłożyć na bok.

Umieść mąkę migdałową, skrobię, cynamon, proszek do pieczenia i sól w dużej misce i wymieszaj, aby połączyć; odłożyć na bok. Umieść masło, wyciąg waniliowy i ekstrakt z migdałów w małej misce i wymieszaj, aby połączyć; odłożyć na bok.

Umieścić jajka i żółtka jaj w misce miksera stojącego z przystawką do ubijania. (Alternatywnie użyj dużej miski i elektrycznego miksera ręcznego.) Mieszaj od średniej do wysokiej prędkości przez 5 minut. Zredukuj prędkość do średniej i stopniowo mieszaj cukier. Zwiększ prędkość do średnio-wysokiej do wysokiej i mieszaj do bardzo bladego, błyszczącego i puszystego, 5 do 7 minut więcej. (Nie można przerobić tego kroku, więc pozwól mu odejść!)

Dodaj mieszankę z mąki migdałowej i delikatnie ułóż ją gumową szpatułką, uważając, aby nie opróżnić jaj.

Dodaj około 1/2 szklanki mieszanki jajka i mąki migdałowej do zarezerwowanej mieszanki masła i dobrze wymieszaj, aby połączyć. Przenieś to do pozostałej mieszaniny jajka i mąki migdałowej i delikatnie złóż je gumową szpatułką. Przenieś na przygotowaną patelnię i rozłóż na równą warstwę.

Piec do momentu, aż ciasto będzie bladobrązowobrązowe, a wykałaczka lub tester ciasta umieszczony w środku wyjdzie czysty, a ciasto zacznie odsuwać się od boków garnka, 25 do 30 minut. Ostudzić całkowicie na patelni; to znacznie opróżni się.

Zamocuj drążek chłodzący wewnątrz obrzeżonej blachy do pieczenia. Za pomocą ząbkowanego noża pokrój ciasto na krzyż na 3 równe kawałki o szerokości około 5 cali. Wyjmij kawałki ciasta z garnka i umieść na stojaku chłodzącym.

Przyciąć sekcje tak, aby miały identyczną szerokość, dokładnie przycinając ciasto na krawędziach lub bokach, które są zarumienione. Każda końcowa sekcja ciasta powinna wynosić około 3 1/2 na 12 cali; odłożyć na bok.

Wykonaj wypełnienie:

W misce miksera stojącego z przystawką do whisk umieść krem, masło migdałowe i wanilię. (Alternatywnie użyj elektrycznego miksera ręcznego i dużej miski.) Pokonuj na średniej prędkości, aż do pełnego włączenia, około 3 minut.

Wymieszaj sproszkowany cukier i proszek kakaowy w małej misce. Dodaj do mieszanki sera śmietankowego i ubij na średniej-niskiej prędkości aż do połączenia. Zwiększ prędkość do poziomu średniego i uderzaj, aż będzie bardzo puszysta i nie pozostawisz smug, od 1 do 2 minut.

Używając dużej, przesuniętej szpachelki, rozprowadź około 1/4 nadzienia na wierzchu 1 warstwy ciasta w postaci okruchów. (Niektóre z okruchów mogą się nieco przylepić.) Nałóż kolejną 1/4 wypełnienia równo na tę powłokę. Warstwa nadzienia powinna mieć teraz grubość od około 1/2 do 3/4 cala.

Na wierzch z drugą warstwą ciasta i powtórzyć rozkładając pozostałe nadzienie. Na wierzchu z ostatnią warstwą ciasta. Przechowywać w lodówce, gdy robisz ganache.

Zrób ganache:

Podgrzej śmietanę w małym rondlu na średnio-niskim ogniu, aż zacznie parować. Zdejmij z ognia, dodaj czekoladę i krótko zamieszaj. Odczekaj 3 minuty. Wymieszaj ponownie, aż stanie się całkowicie gładka, a cała czekolada się rozpuści. Odłóż na bok, aby ostygł, aż ledwie ciepły w dotyku i nadal leje.

Wyjmij ciasto z lodówki i nalej około 1/2 ganache na wierzch ciasta, upewniając się, aby dobrze przykryć rogi i krawędzie. Pozwól, aby ganache spłynął w dół i za pomocą przesuniętej łopatki rozprowadź mały ganache, aby pokryć wszelkie miejsca po bokach, które mogą nie być w pełni pokryte. Wlej pozostałe ganache na placek i pozwól, aby znów kapała.

Pozwól usiąść na około 2 godziny, jeśli chcesz mocniejszego ganache. Przed podaniem należy udekorować migdałami i czekoladowymi lokami.

Uwagi do przepisów

Mąka migdałowa: Mąka migdałowa ma bardzo drobną konsystencję i powinna być bez skóry, bez grudek brązu. Jeśli nie możesz znaleźć mąki migdałowej, możesz użyć mąki migdałowej, ale przerób ją w małym procesorze żywności wraz ze skrobią w 10-sekundowych pulsach, aż lekki, zakurzony i pierzasty pierwszy.

Wykonaj z wyprzedzeniem: Warstwy ciasta mogą być pieczone i przycinane do 1 miesiąca wcześniej. Ułóż warstwy papierem pergaminowym między każdą warstwą, a następnie zawiń dobrze w folię aluminiową i zamroź. Przed użyciem należy poczekać do temperatury pokojowej.

Przechowywanie: Zmontowany tort można przykryć plastikową folią po całkowitym ustawieniu ganache i schłodzeniu do 5 dni.