(Źródło zdjęcia: Tessa Huff)

Trendy żywności przychodzą i odchodzą, ale zawsze będzie ciasto z dyni. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjna receptura przekazywana z pokolenia na pokolenie, czy też z nowoczesnymi akcentami, bez tego klasyka Święto Dziękczynienia nie jest kompletne..

Rurowany z puszystą, prażoną pianką o smaku zbliżonym do smaku marshmallow, to ciasto z beza dyni w głębokim naczyniu doda w tym roku do smaku swój deserowy stół.

(Źródło zdjęcia: Tessa Huff)

Tradycje ewoluują, a twoje doroczne święto może nawet nie zawierać indyka na stole w tym roku. Ale spróbuj zostawić ciasto z dyni? Dalej, ośmielam się. (Ale poczekaj, nie, niezupełnie – to jest po prostu podłe.)

Co powiesz na zmianę spraw w tym roku? Spróbuj zasmażać nadzienie miodem i wymień ubitą śmietanę na niebiańską, wzniesioną tosty bez. Dokładnie to zrobiłem tutaj.

(Źródło zdjęcia: Tessa Huff)

Podobnie jak wiele klasycznych wersji, to nadzienie z dyni jest idealnie bogate, kremowe i delikatnie przyprawione. Łączę brązowy cukier i miód ze zwykłym granulowanym cukrem, aby słodzić i nadać głębię smakowi. Zapierająca dech w piersiach beza zdecydowanie wyprzedza resztę. Jest lekki i puszysty, więc nie krępuj się. Aby uczynić ją jeszcze bardziej świąteczną, daj beza szybkiemu tostowi!

(Źródło zdjęcia: Tessa Huff)

Ciasto beza z dyni z głębokim nadzieniem

Służy od 8 do 10

Na ciasto z dyni:
1 (9-calowy) placek, domowe lub kupione w sklepie ciasto

15 uncji puree z dyni


1/4 szklanki + 2 łyżki cukru pudru


1/4 szklanki brązowego cukru


1/4 szklanki miodu


2 łyżeczki cynamonu


1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej


1/8 łyżeczki goździka


1/4 łyżeczki soli


1/2 szklanki pełnego mleka


1 szklanka ciężkiego kremu


1 łyżeczka ekstraktu waniliowego


2 duże jaja


1 duże żółtko jaja

Do uzupełnienia beza:
4 duże białka jaj

1 szklanka granulowanego cukru


1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

Rozgrzej piekarnik do 425 ° F. Rozwiń ciasto o średnicy około 12 cali. Umieść ciasto w cieście na ośmiosełowej patelni do ciastek lub głębokiej patelni. Zacisnąć lub przyciąć krawędzie tak, aby boki ciasta stały około dwóch cali wysokości. Chłodź w lodówce przez 15 do 20 minut.

Po schłodzeniu wyrównaj skórkę folią lub pergaminem i wypełnij wałkami. Ślepy piec skorupę przez około 15 minut. (Zobacz Jak oślepić piec ciasto). Wyjmij ciasto z piekarnika i wyjmij ciężarki i folię / pergamin. Kontynuuj pieczenie przez dodatkowe pięć minut lub do momentu, gdy krawędzie zaczną się zarumienić.

Tymczasem spraw, by ciasto się wypełniło. Podgrzej puree z dyni, cukier biały, cukier brązowy, miód i przyprawy w rondlu na średnim ogniu. Wymieszaj, aby połączyć i podgrzewać przez około pięć minut, lub do momentu, aż mieszanina zacznie się zlewać i parować trochę. Usuń z ognia. Dokładnie wymieszaj, aż płynnie lub szybko wymieszaj z blenderem zanurzeniowym.

Trzepaczka w mleku i śmietanie do uzyskania gładkości. Dodaj jajka i żółtko i wymieszaj, aby połączyć.

Wlać nadzienie z ciasta do wstępnie upieczonej skórki. Obróć piekarnik do 375 ° F i piecz przez 45 do 55 minut. Ciasto zostanie zrobione, gdy środek się ustawi lub nóż włożony do środka wyjdzie czysty. Po ostygnięciu delikatnie zdejmij zewnętrzny pierścień szalki sprężynowej.

Aby uzyskać beza, włóż białka i cukier do miski miksera stojącego. Trzepaczka do połączenia. Umieść kilka cali wody w rondlu i podgrzej na średnim ogniu. Umieść naczynie miksujące na rondlu, aby utworzyć podwójny kocioł. Od czasu do czasu trzepiąc, podgrzewaj, aż mieszanina jajek się rozgrzeje, a cukier się rozpuści, cztery do pięciu minut.

Po ogrzaniu, przenieś naczynie miksujące do miksera stojącego. Za pomocą przystawki do ubijania uderzaj mieszaniną jajek na wysokość, aż na zewnątrz miski miksującej będzie chłodno. Dodaj wanilię i mieszaj, aż powstanie średnio sztywny szczyty.

Po całkowitym schłodzeniu ciasta, beza lub rurki beza na górze nadzienia ciasto. Delikatnie wznieś górę bezy za pomocą latarki kuchennej, jeśli chcesz.

Uwagi do przepisów

  • Nie masz latarki w kuchni? Spróbuj umieścić placek pod broilerem na kilka minut lub do momentu, aż bezowy zacznie się obracać na złoty kolor.
  • Nie masz patelni z formą sprężystą lub patelni z głębokimi naczyniami? Ten przepis można z łatwością dostosować do standardowego garnka. Czas pieczenia może się różnić.
  • Jeśli wydaje się, że masz zbyt dużo nadzienia na skórkę, nie przepełniaj. Pamiętaj, aby przestać nalewać przed dotarciem do krawędzi skorupy. Jeśli masz już resztki nadzienia, spróbuj upiec na patelni z posmarowaną tłuszczem plackiem na placek bez cieście.