(Źródło zdjęcia: Kimberley Hasselbrink)

Jaki posiłek nie być trochę szczęśliwszy z chrupiącymi, chrupiącymi grzankami z czosnkiem i pita? Od sałatki z lunchu po prosty obiad z kurczaka, pozwól mi zaoferować tę prostą przystawkę jako sposób na podniesienie twojego talerza. Dopóki masz kilka rund pita chleba i niektóre bezpańskie ząbki czosnku dookoła, toast pita to tylko kilka minut.

Razem z jej Krewetką z Białą Fasolą, Szpinakiem i Pomidorami, jest to kolejny świetny pomysł, który wybraliśmy od czytelnika Kitchna Lauren. Robi te tosty jako szybką przystawkę na nocne posiłki, ale są na tyle wytworne, że można im służyć na przyjęciu z asortymentem dipów. Jest to również świetny sposób na wykorzystanie kilku pozostałych chlebów pita, które mogą zestarzeć się na ladzie.

Podawaj te chrupiące pieczywo pita z:

 • Krewetki z białą fasolą, szpinakiem i pomidorami

Chrupiące grzanki z czosnkiem pita

Służy 4

 • 2 do 3

  rundy z pieczywem pita

 • 1 do 2 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

 • 3 do 4 goździki

  czosnku, rozbite

 • Sól koszerna

 • Świeży pieprz

 • Papryka

Rozgrzej piekarnik do 350 ° F. Pokrój chleb pita na ćwiartki.

Pita chleby pita z oliwą z oliwek, a następnie pocierać je energicznie z rozbitymi ząbkami czosnku. Posyp chleb solą, pieprzem i odrobiną papryki w kolorze.

Umieść chleb pita na blasze do pieczenia i piecz przez 10 do 12 minut, aż chleb będzie przyjemny i chrupiący.

Uwagi do przepisów

Dla ekstra-chrupiących, przypominających krakersy tostów, możesz podzielić kwartały otwarte i wznieść toast za pomocą jednej warstwy. Skróć trochę czas pieczenia i wyjmij z piekarnika, gdy pitas zostaną wzniesione na szczyt.

Dla dodatkowego aromatu czosnku, pozostawić nieużywane porcje ząbków czosnku rozproszone na wierzchu chleba i pozwolić im upiec w piekarniku, podczas gdy chleb jest chrupiący.