(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Kiedy po raz pierwszy zrobiłem chipsy pepperoni na kolacji z przyjaciółmi, położyłem je obok sera i oliwek, po czym wróciłem do kuchni po kieliszek do wina, a gdy wróciłem, żetonów już nie było. Naprawdę nie żartuję. Te chrupiące, chrupiące, słone, pikantne małe chłopaki z pewnością będą hitem wśród wszystkich, którym je serwujesz. Nie tylko wymagają one jednego składnika, ale również są bezglutenowe. Zrób dużą porcję, aby cieszyć się przez happy hour, spakować się na przekąskę dla dzieci lub pogryźć podczas popołudniowego kryzysu – działają bez względu na okazję.

Seriously Easy Pepperoni Chips: Obejrzyj wideo

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Przekąska bezglutenowa, która nie może być łatwiejsza

Ten przepis jest trochę aha. Rozłóż rundę cienko pokrojonego w plasterki pepperoni na kilku blachach do pieczenia, wrzuć je do piekarnika, a po niecałych 10 minutach przeistaczają się ze zwykłego stanu żucia w chrupiące, przypominające chipsy kawałki, które są słone i ostre. Sekretem, dzięki któremu chipy są wyjątkowo ostre, jest umieszczenie stojaka chłodzącego wewnątrz blachy do pieczenia, a następnie ułożenie plasterków w dół, co pozwala na ich brązowienie ze wszystkich stron – bez konieczności odwracania. Oznacza to również, że część tłuszczu spłynie z pepperoni, co jest kluczem do uzyskania ich przyjemnego i chrupiącego.

Możecie użyć wstępnie pokrojonego pepperoni lub dziennika, w którym się tu trochę skubicie – wybór należy do Ciebie w zależności od Twojego nastroju i tego, jak szybko chcesz te chrupiące frytki na stole.

Podawaj te chipsy samodzielnie lub paruj je z serem lub ulubionym dipem na zwycięską przekąskę. Kontynuuj przekopy na resztkach przez kilka dni lub zmiażdż je na sałatkę lub makaron, aby nadać im nowe życie.

Chipy Pepperoni

Służy od 3 do 4


6 uncji cienko pokrojonego pepperoni

Rozmieść 2 stojaki, aby podzielić piekarnik na tercje i ogrzać do 425 ° F.

Linia 2 oprawiona blachy do pieczenia z folią aluminiową i umieścić w każdym z nich stojak chłodzący. Połóż plasterki pepperoni w jednej warstwie na stojakach. Piec do lekko rumiane i bardzo chrupiące, obracając patelnie między stojakami w połowie długości, od 6 do 8 minut. Pilnuj ich, ponieważ mogą szybko się palić.

Wyjmij patelnie z piekarnika i użyj papierowego ręcznika, aby delikatnie usunąć nadmiar tłuszczu z plasterków pepperoni. Odczekaj, aż całkowicie się ochłodzi, a potem ostygną. Podawać w miejsce krakersów obok sera lub dipu, kruszyć je na sałacie lub makaronie lub przekąsić je samodzielnie.

Uwagi do przepisów

  • Przechowywanie: Resztki chipsów pozostaną ostre przez okres do 2 dni, gdy są przechowywane w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej.