Wkrótce po tym, jak Elizabeth o nich wspomniała, zauważyliśmy w naszym lokalnym sklepie spożywczym pomarańcze z caracar. Jedliśmy kilka popołudniowych przekąsek, ale potem nasze myśli szybko zmieniły się w deser. Czy ten słodki cytrus nie byłby dobrym dżemem? Dlaczego, tak by było!

Mieliśmy nadzieję, że twaróg skończy się tak różowo jak owoc, ale niestety, wydaje się, że różowy kolor pochodzi z miąższu pomarańczy, a nie z soku. Mimo to uwielbiamy słoneczny pomarańczowy odcień, który otrzymaliśmy!

Jeśli nie możesz znaleźć w swoim sklepie spożywczym pomarańczy z caraary, możesz zastąpić zwykłe pomarańcze pępka lub inne sezonowe owoce cytrusowe! Gotowanie soku w dół pomaga skoncentrować delikatne smaki cytrusowe i sprawia, że ​​otrzymany twaróg jest bardziej intensywnie aromatyzowany.

Cara Cara Orange Curd
Sprawia około 1 szklanki

1/2 – 3/4 szklanki soku pomarańczowego z 2 pomarańczy
Zapach z jednej pomarańczy
1 łyżka soku z cytryny
1 duże jajo
2 duże żółtka
1/4 szklanki granulowanego cukru
4 łyżki masła niesolonego, pokrojone na kawałki i zmiękczone
szczypta soli

Wlać sok pomarańczowy do małej patelni do sosu na średnim ogniu. Szybko podgrzej sok i pozwól mu zmniejszyć się do około 1/4 kubka. Powinno to potrwać 2-4 minuty.

Przenieść sok pomarańczowy do miarki, aby ostygł. Wymieszaj skórkę i sok z cytryny.

W osobnej misce wymieszaj jajka, żółtka i cukier. Gdy sok pomarańczowy schłodzi się do temperatury pokojowej, wymieszaj w mieszance jajecznej w stałym strumieniu.

Umieść czystą miskę z sitkiem na górze obok pieca.

Wylej mieszaninę jajka i soku z powrotem na małą patelnię i ustaw ją na średnią temperaturę. Mieszaj powoli, ale stale, aż mieszanina pogrubi się do konsystencji podobnej do puddingu – około 6-8 minut lub do uzyskania mieszaniny 180 °.

Odcedź mieszaninę do czystej miski, aby usunąć skórkę i kawałki gotowanego jajka. (Alternatywnie, możesz zostawić skórkę w twarogu, aby uzyskać bardziej chrupiącą teksturę.) Wymieszaj masło i szczyptę soli, gdy twaróg jest jeszcze ciepły.

Przechowuj twaróg w czystym słoju z pokrywką. Będzie przechowywać w lodówce przez około tydzień.

Związane z: Łatwe doładowanie lodem: co z twarogiem?

(Zdjęcia: Emma Christensen)