Jestem rodowitym mieszkańcem Los Angeles, co oznacza, że ​​nigdy nie posiadałem porządnego parasola, opisuję odległości nie w milach, ale w ciągu kilku minut jazdy samochodem i uważam, że awokado w plasterkach należy do BLT. Moja pierwsza BLTA była prawdopodobnie na kolacji – jakakolwiek południowo-kalifornijska restauracja warta swojej soli ma co najmniej dodatkową opcję awokado dla swojego BLT – i prawdopodobnie było w porządku. Trudno się nie udać dzięki połączeniu ostrej sałaty, słonego boczku, dojrzałych pomidorów i awokado. Ale ta domowa wersja jest o wiele lepsza, choćby z dodatkiem jasnego majonezu bazyliowego, który sprawia, że ​​każdy kęs smakuje jak kęs lata.

Lato jest właściwym sezonem dla tej kanapki, ponieważ potrzebujesz dobrego pomidora, aby zrobić dobry BLT. A kiedy pogoda jest gorąca, a rynki pękają z tłustymi pomidorami, prawdopodobnie nie chcesz robić nic więcej w kuchni niż smażyć kilka kawałków boczku i pokroić awokado.

Ale jeśli chcesz zrobić trochę więcej pracy w zamian za wielką nagrodę, zrób majonez czosnku z bazylią. Łatwo się je łączy – bazylia, czosnek, oliwa z oliwek i skórka cytryny są blitzowane razem w pastę i mieszane z majonezem kupowanym w sklepie – i robią więcej, niż potrzebujesz na jedną kanapkę. Będziesz miał mnóstwo resztek, aby użyć do zanurzenia surowych warzyw lub zmieszania z sosami sałatkowymi. Przepis pochodzi od Molly z Orangette, która szczypie z niego diabelskie jajka, co bardzo polecam.

I choć można argumentować, że prawie każda kanapka jest ulepszona dzięki hojnej pomocy plasterków awokado, powiedziałbym, że jest coś szczególnego w BLT z avocado, jak gdyby tam, leżąc obok słonego bekonu, cierpkiego pomidora i chrupkiej góry lodowej, jest dokładnie tam, gdzie miało być awokado.

A może to tylko bycie Angeleno.


California BLT z awokado i bazyliowym majonezem

Sprawia, że ​​jedna kanapka

 • 3 plasterki

  boczek

 • 2 plasterki

  dobrej jakości biały chleb

 • 1

  pomidor, najlepszy, jaki możesz znaleźć

 • 1/2

  dojrzałe awokado

 • Sałata lodowa

 • Basil Mayonnaise (przepis następuje)

Na dużej patelni usmażyć boczek, aż będzie ostry. Odcedź na talerzu wyłożonym ręcznikami papierowymi. Zjedz chleb. Pokrój pomidory i awokado.

Rozłóż jeden kawałek chleba z majonezem bazyliowym. Na wierzchu sałata, pomidor, boczek i tyle plasterków awokado, ile chcesz zjeść. Połóż drugą kromkę chleba na górze i pokrój na pół, jeśli chcesz.


Basil Mayonnaise

Sprawia około 1/2 filiżanki

 • 1/4 Puchar

  zapakowane liście bazylii

 • 2 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

 • 1/2 łyżeczka

  sok cytrynowy

 • 1

  średnio ząbek czosnku, posiekany

 • Zest z jednej cytryny

 • 1/2 Puchar

  majonez

W mikserze lub małym procesorze żywności połączyć bazylię, oliwę z oliwek, sok z cytryny, czosnek i skórkę z cytryny. Przetwarzaj do drobno posiekanego i względnie gładkiego, od czasu do czasu drapiąc po bokach miski. (Duże, twarde liście bazylii prawdopodobnie pozostaną dość grube, co jest w porządku.)

Umieść majonez w małej misce i wymieszaj z bazylikową mieszanką aż do całkowitego połączenia. Przechowywać w lodówce, gdzie będzie przechowywać do tygodnia, choć kolor będzie nudny po 2 dniach.

Uwagi do przepisów

Przyjęty z Orangette.

 Drukuj przepis

Związane z: Feed a Crowd: Rzuć imprezę BLT

(Zdjęcia: Anjali Prasertong)