(Image credit: Michael Wiltbank)

Podczas gdy popcorn zazwyczaj sprowadza się do popołudniowych przekąsek, stanowi także jeden z najszybszych, najbardziej wyszukanych koktajli. To nieoczekiwane – ludzie kojarzą to z 3 po południu. bóle głodowe zamiast czegoś popijanego winem – i nieskończenie i cudownie można je dostosować.

Moje obecne podejście inspirowane jest jednym z moich ulubionych dań z makaronem: cacio e pepe. Ostry, słony ser Pecorino Romano i gryzący czarny pieprz łączą siły w nieodpartej kombinacji, którą ostatnio widziano w wielu przepisach poza miską spaghetti. Teraz popcorn bierze kombinację do spinu, a my mamy idealną butelkę wina, aby z nią skończyć.

Popcorn inspirowany makaronem, który z pewnością będzie hitem

Najlepsze przekąski to te, które można jeść rękami bez większego wysiłku – właśnie dlatego oliwki i mieszane orzechy zawsze wygrywają. Dlatego też wygrywa popcorn. Ten czuje się jak ulepszenie z twojej zwykłej przekąski, dzięki świeżo upieczonym, ciepłym ziarnom rzuconym z dużą ilością słonego sera Pecorino, pachnącego czarnego pieprzu i dobrej skórki oliwy z oliwek. Ustaw małe miseczki wokół swojego salonu na następnej imprezie lub pozwól swoim przyjaciołom złapać dużą miskę w środku twojej rozkładówki. Tak czy inaczej, prawdopodobnie zostanie zjedzony przed wylaniem następnego kieliszka wina.

Jakie wino do picia

Kiedy wieczorem podjadasz popcorn, kieliszek wina jest zdecydowanie w porządku. Do tej wersji cacio e pepe, moim wyborem jest włoski Sangiovese.

3 wielkie butelki Sangiovese poniżej 15 USD

  • Piccini Chianti, Włochy, 10,99 USD
  • Antinori Santa Cristina Rosso Toscana, Włochy, 10,99 USD
  • Bevi Sangiovese, Włochy, 14,99 USD

Dlaczego Sangiovese par dobrze

Sangiovese to czerwone winogrona, które można znaleźć w Chianti i wiele innych włoskich win czerwonych, głównie z regionu Toskanii. Mówią, że to, co rośnie razem, idzie w parze, więc sparowanie popcornu inspirowanego makaronem z włoskim winem ma sens. Niedrogie Sangiovese jest średnio-mocnym, łatwym do picia winem, którego ziemska charakterystyka dobrze pasuje do orzechowego smaku sera Pecorino i subtelnego ciepła czarnego pieprzu.

Jak rzucić 20 koktajl party

Nie ma nic lepszego niż zabawne i świąteczne przyjęcie koktajlowe ze znajomymi – ale goszczenie zdecydowanie nie wymaga dużego zagłębienia w portfelu. W tym tygodniu pokazujemy sześć przepisów na przekąski i przyjazne dla budżetu wina, które najlepiej pasują do nich, by zainspirować Cię do rzucenia “Appy Hour” w każdą noc tygodnia..

Cacio e Pepe Popcorn

Sprawia około 8 filiżanek; serwuje od 6 do 8 jako przystawka


4 łyżki oliwy z oliwek, podzielone


1/2 szklanki popcornu


1 szklanka startego sera Pecorino Romano


2 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu

Dobra sól

Umieść 2 łyżki oleju i 3 ziarna popcornu w wysokiej, dużej doniczce. Przykryj i ogrzewaj na średnim ogniu, aż wszystkie 3 jądra wyskoczą. Wlej pozostałe jądra, ponownie zakryj naczynie i potrząśnij, aby je rozprowadzić. Gdy wyskakuje popcorn, od czasu do czasu potrząśnij doniczką. Natychmiast usuwaj z ognia, gdy popping spowolni do 2 do 3 sekund pomiędzy wyskokami.

Wlej popcorn do dużej miski. Usuń wszystkie niepoparte lub częściowo zerwane jądra. Natychmiast wyrzuć popcorn z tartym serem, czarnym pieprzem i dużą szczyptą soli. Wymieszaj miksturę z pozostałymi 2 łyżkami oleju, wrzuć jeszcze kilka razy, aby połączyć i podać.

Uwagi do przepisów

  • Ilość papryki: Ten popcorn ma ładny, pieprzny kopniak, jak makaron cacio e pepe. Jeśli wolisz, aby był nieco łagodniejszy, możesz zredukować czarny pieprz do 1 1/2 łyżeczki.
  • Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej przez okres do 1 tygodnia.