(Źródło zdjęcia: Kristin Teig)

Kiedy Cambria wyrzuciła pizzę na ganek, wiedziała, że ​​potrzebowała przynajmniej jednej wspaniałej wegetariańskiej pizzy. Więc ugotowaliśmy tę białą pizzę z czosnkowym sosem ricotta (bez gotowania!), Zwieńczoną garściami świeżego szpinaku i luksusowymi kawałkami awokado i mozzarelli.

To świetny sposób, aby przywitać wegetariankę na przyjęciu z pizzy – ale pamiętaj, aby zrobić dodatkowe, ponieważ wszyscy inni prawdopodobnie również będą chcieli plasterek.

(Źródło zdjęcia: Kristin Teig)

Mam dość równomierną miłość do czerwonego sosu (patrz nasz podstawowy przepis na sos do czerwonej pizzy) i biały sos na pizzę. Czerwony sos należy do tych wszystkich klasycznych dodatków, takich jak świeży parmezan, bazylia, prosciutto i inne włoskie przysmaki.

Ale biały sos ma swoje własne przyjemności, przynosząc kremową bazę na łagodniejsze polewy, takie jak warzywa i dymiące mięso jak bekon. Wolę moje garlicky, aby przeciąć bogactwo sosu.

Ta pizza jest dość prosta i dobrze komponuje się z dowolnym białym sosem, który wybierzesz, chociaż poniżej przedstawiam swoją ulubioną ulubioną pizzę. Upewnij się, że używasz pełnej mozzarelli; lub, dla ekstra-niesamowitej uczty, kawałkami lepki burrata.

(Źródło zdjęcia: Kristin Teig)


Biała pizza z awokado, szpinakiem i mozzarellą

Serwuje 6 z 3 małymi pizzami

 • Na sos:
 • 1/2 Puchar

  mleko pełne ricotta

 • 1/4 Puchar

  połowa i połowa

 • 1 łyżka

  Oliwa z oliwek

 • 2 goździki

  czosnek, mielony

 • Sól i świeżo zmielony czarny pieprz

 • Do pizzy:
 • 3

  małe kulki ciasta do pizzy, na przykład z tego przepisu

 • 6 łyżka stołowa

  drobno posiekanej czerwonej cebuli

 • 1

  Hass awokado, bez pestek i cienkie plasterki

 • 3 kubki

  szpinak dla dzieci, z grubsza posiekany

 • 6 uncje

  mozzarella z pełnego mleka w plastrach

 • 1/4 Puchar

  tarty parmezan

Aby zrobić sos:

Zmieszaj ricottę, pół na pół, oliwę z oliwek i czosnek w małej maszynce do jedzenia i dopraw do smaku solą i pieprzem. Można również drobno rozdrobnić lub zetrzeć czosnek i ręcznie wymieszać sos. Sos można przechowywać w lodówce do 3 dni.

Aby upiec pizzę:

Rozgrzej piekarnik do 500 ° F. Umieścić kamień do pieczenia lub blachę do pieczenia w piekarniku, gdy się nagrzewa. Zagłębić kulkę ciasta w cienką okrągłą w przybliżeniu 10 cali w poprzek. Rozłóż około 1/4 szklanki białego sosu i 2 łyżki posiekanej czerwonej cebuli. Przełóż na blachę lub blachę do pieczenia i piecz się, aż krawędzie zaczną się zarumienić, a spód pizzy zostanie ustawiony – 2 do 3 minut, w zależności od piekarnika.

Posypać około 1 szklanką szpinaku, a na wierzch kroić w plasterki awokado i mozzarellę. Piec przez dodatkowe 2 do 4 minut lub do momentu zwiędnięcia szpinaku, awokado rozgrzewa się, a ser jest częściowo roztopiony.

Wyjmij z piekarnika, posyp dodatkiem soli, pieprzu i parmezanu. Natychmiast podawaj.

Aby grillować pizzę:

Rozgrzej grill gazowy wszystkimi palnikami na 10-15 minut przed planowanym gotowaniem. (Alternatywnie, uruchom grill węglowy.) Po podgrzaniu wyłącz lub obniż połowę palników, tworząc obszar bezpośredniego ciepła i obszar pośredniego ciepła. (Alternatywnie, włóż grill węglowy, aby utworzyć obszary bezpośredniego i pośredniego ciepła.)

Zagłębić kulkę ciasta w cienką okrągłą w przybliżeniu 10 cali w poprzek. Lekko natłuszczamy oliwą z oliwek i grillujemy na bezpośrednim ogniu, przy zamkniętej pokrywie, aż do momentu ustawienia dolnej części ciasta i zacznie pokazywać znaczki grilla – od 1 do 3 minut. Użyj szczypiec, aby przewrócić pizzę i przenieść ją na pośrednie ciepło.

Rozłóż około 1/4 szklanki białego sosu i 2 łyżki posiekanej czerwonej cebuli. Przykryj i gotuj przez około 1 minutę lub do momentu, gdy krawędzie zaczną zarabiać. Posypać około 1 szklanką szpinaku, a na wierzch kroić w plasterki awokado i mozzarellę. Zamknij grill i gotuj przez dodatkowe 2 do 4 minut lub do momentu, gdy szpinak się zwiędnie, awokado zostanie podgrzane, a ser częściowo się rozpuści..

Wyjmij z grilla, posyp dodatkiem soli, pieprzu i parmezanu. Natychmiast podawaj.

(Źródło zdjęcia: Kristin Teig)