(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

Nie możesz mieć brunchu na Dzień Matki bez deseru – czegoś jasnego i wiosennego. Ale już zjadłem cytrynowe lepkie bułki z jedzeniem – praktycznie sam deser – więc chciałem utrzymać deser dość lekki, a także światło na mleczarni, ponieważ moja mama i inni członkowie mojej rodziny lubią go jeść umiar.

Zdałem sobie sprawę, że idealny deser to ten malinowy pudding – jest pikantny, śmietankowy i całkowicie bezmleczny.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

Kiedy pisałem Słodycze bez cukru, Moja książka kucharska pełna puddingów i innych deserów, które nie wypiekam, odkryłam, że angielskie i skandynawskie desery są oszałamiające i rødgrød, wykonane z puree z owoców, gotowane z cukrem i skrobią kukurydzianą, aż zgęstnieje w kremowym puddingu. Pomyśl o tym jak o jasnym twarogu jagodowym.

Do mojej wersji dodałem żółtka, aby uzyskać nieco więcej ciała i bogactwa, a pudding okazał się tak gęsty, pikantny i pyszny – przysięgniesz, że jest pełno śmietany.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

Raspberry Rose Pudding

Służy od 6 do 8. Przystosowane z

Słodycze bez cukru przez Faith Durand.


1/4 szklanki mąki kukurydzianej


1/4 łyżeczki soli


1 szklanka zimnej wody


2 duże żółtka jaj


20 uncji malin, świeżych lub mrożonych i rozmrożonych oraz więcej do podania


1/2 szklanki cukru

1 cytryna, wyciśnięty, około 3 łyżki stołowe

1/2 do 1 łyżeczki różanej wody do spożycia

Bitą śmietaną lub bitą śmietaną kokosową do podania
Biała czekolada, do podania

Wymieszaj skrobię kukurydzianą i sól razem w średniej misce. Powoli wlać 1 szklankę wody, ciągle mieszając, aż będzie gładka. Wymieszaj żółtka.

W malakserze zmiksuj maliny z cukrem i sokiem z cytryny, aż będą gładkie i upłynnione. Przelej przez sito o drobnych oczkach do 3-częściowego rondla. Użyj łyżki do wyciśnięcia jak największej ilości płynu z miąższu malin (powinieneś mieć około 3 kubków łącznie). Odwrócić ciepło na wysoki poziom i doprowadzić do duszenia owoców, często mieszając. Wyłącz ogrzewanie.

Trzepiąc około połowy gorącej mieszanki malinowej do miski ze skrobią kukurydzianą i żółtkami jaj. Przelej to powoli z powrotem na patelnię, licząc do 10, a następnie energicznie energicznie.

Ponownie włącz grzanie do średniej. Doprowadzić pudding do pełnego wrzenia, często mieszając; zajmie to od 2 do 5 minut. Duże bąbelki wznoszą się bardzo powoli, powodując hałas gloop lub plusk. Gotować przez 2 minuty, często mieszając. Wyłącz ciepło i wymieszaj w wodzie różanej.

Natychmiast zalać gorący pudding do płytkiego pojemnika. (Jeśli zauważysz grudki, możesz wylać pudding przez sito o drobnych oczkach, aby go wygładzić.) Umieść plastikową folię lub woskowany papier woskowany bezpośrednio na powierzchni puddingu, aby ją przykryć. Połóż pokrywkę na naczyniu i wstaw do lodówki. Chill przez 2 godziny lub do zupełnego zmrożenia przed jedzeniem. Najlepiej zjeść w ciągu 3 dni.

Podawać do filiżanek deserowych lub kieliszków do szampana ze zwykłą bitą śmietaną lub bezmleczną śmietaną kokosową. Z grubsza posiekaj białą czekoladę lub użyj obieraczki do warzyw, aby uzyskać cienkie wiórki, a następnie ułóż z nich pudding.

Uwagi do przepisów

  • Do kremowego puddingu: Pudding jest pyszny, podawany prosto z lodówki, ale lubię go też śmigać balonem lub ręcznymi ubijakami, aby był kremowy i lekki po schłodzeniu.