Pojawiła się specjalna prośba do bazylii lub mięty.

To trochę trudniejsze, ponieważ nie ma zbyt wiele tam jeśli chodzi o zioła i ich objętość. Garść mięty nie ma takiego samego efektu jak garść jagód, zwłaszcza gdy nie ma bazy mlecznej, która podtrzymywałaby smak. W wielu recepturach na deser, jabłka są używane jako podstawa, gdy jest potrzebna masa, ale nie przytłaczający smak. Ten przepis na sorbety przyrządza zielone kwaśne jabłka, a następnie przewyższa ich aromat ziołami.

Bazylia lub Mięta Sorbet
sprawia, że ​​około 2 litry lub 5 filiżanek

2 1/2 szklanki wody
1/4 szklanki cukru
4 jabłka Granny Smith, obrane, wyrabiane i pokrojone w kostkę
2-3 kubki zapakowane liście bazylii lub mięty, plus 1/4 ekstra do dekoracji.
1/2 szklanki soku jabłkowego
3/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny

W średnim rondlu przynieś 2 1/2 szklanki wody i cukier do wrzenia. Dodaj jabłka i gotuj na średnim ogniu przez około 2-3 minuty lub do czasu, aż jabłka z łatwością rozpadną się drewnianą łyżką. Dodaj liście bazylii. Przykryj, zdejmij z ognia i odstaw na 10 minut. Umieścić mieszaninę w blenderze i mieszać do uzyskania gładkości. Przecedzić przez drobne sito do metalowej miski, zamieszać sok z cytryny i pozostawić do ostygnięcia w lodówce lub na większej misce z lodowatą wodą.

Wlać mieszaninę do miski loda i zamrozić zgodnie z instrukcjami producenta. Gdy sorbet zostanie zamrożony (nadal będzie wydawał się miękki), przenieś go do pojemnika, szczelnie przykryj i zamroź, aż będzie gotowy do podania.

Przed podaniem udekoruj szyfonową bazylią lub listkami mięty.

(zdjęcie: Xianhang Zhang, który robi zdjęcia swojego jedzenia, co jest dobre, ponieważ oczywiście nie zawsze robimy to samo – jego zdjęcie wygląda trochę tak, jak ten przepis może wyglądać.)