(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Nawet jeśli nigdy nie byłeś w parku rozrywki Disneya, znasz przynętę Dole Whip. Ten słodko-kremowy mrożony ananas to pyszna hybryda soft-serve i sorbet ananasowy – ale jeszcze lepszy. Nic dziwnego, że tak często kojarzy się z miejscem, w którym spełniają się marzenia.

Oto dobra wiadomość: nie ma potrzeby podróżowania dla naszego batona ananasowego inspirowanego Disneyem. Potrzebujesz tylko pięciu podstawowych składników i blendera.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Tylko pięć składników

W połączeniu z sokiem ananasowym, sokiem z cytryny, mlekiem kokosowym i łyżką cukru, mrożony ananas jest kluczowym składnikiem miękkiej i zwiewnej konsystencji tego wegańskiego deseru. Chociaż z pewnością można zamrozić własne kawałki ananasa, trudno jest wygrać z wygodą zakupionej torby.

Jeśli nie możesz po prostu poczekać minuty dłużej, śmiało wykopać łyżkę, gdy tylko bat ananasowy będzie gotowy. Ale jedz szybko, ponieważ może stać się poważnie melty. Zalecam wrzucenie go do zamrażarki na około godzinę, chociaż nie więcej niż dwa, i utrzyma tę lodowatą konsystencję miękkiego serwu bez topienia się zbyt szybko.


Bat ananasowy

Służy 4 (około 5 do 6 filiżanek)

 • 1 funt

  mrożone kawałki ananasa

 • 1/2 Puchar

  niesłodzony sok ananasowy

 • 1/2 Puchar

  niesłodzone mleko kokosowe

 • 1 łyżka

  świeży sok z cytryny

 • 1 łyżka

  cukier granulowany

Umieść zamrożonego ananasa, sok ananasowy, mleko kokosowe, sok z cytryny i cukier w dzbanku miksera lub procesora żywności o dużej mocy. Cały czas przetwarzaj, aż owoc całkowicie się rozpadnie, a mikstura nabiera konsystencji lekkich i przewiewnych miękkich lodów, 2 do 4 minut.

Przenieś do zamykanego pojemnika i zamroź na 1 do 2 godzin przed podaniem.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Przechowuj resztki w zamkniętym pojemniku w zamrażarce do 3 miesięcy. Gotowy do podania pojemnik pozostawić w temperaturze pokojowej na 10 minut, a następnie ubić w blenderze do uzyskania gładkości.